Zjawiskowa obudowa

U większości użytkowników dyski zewnętrzne niezbyt często zmieniają swoje położenie i wrastają w powierzchnie biurek. Firma „LaCie” postanowiła temu zaradzić w dość niecodzienny sposób.


LaCie Float, którego projekt pojawił się już w sieci i ma duże szanse trafić na sklepowe półki, na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od znanych nam obudów dysków zewnętrznych. Wewnątrz ma być możliwość instalacji 2,5″ napędu HDD lub SSD, który za pośrednictwem magistrali USB 3.0 ma komunikować się z komputerem.

Jednak prawdziwą innowacją ma być zlokalizowany na górze obudowy multitouch. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększy się użyteczność urządzenia, które teraz będzie mogło nie tylko magazynować dane, ale i usprawniać nawigację. Oprócz tego urządzenie ma zadowolić estetów. Niezwykle cienka obudowa została wykonana z włókna węglowego i ma stać na szklanej podstawie o grubości kilku milimetrów. 21 białych diod umieszczonych na spodzie obudowy w połączeniu ze światłem daje w ciemnych pomieszczeniach niezwykle ciekawy efekt. Dysk zdaje się unosić nad biurkiem.

Na razie nie podano daty, kiedy obudowa trafi do sprzedaży. Pozostaje mieć nadzieję, że cena finalnego produktu nie będzie odstraszać potencjalnych nabywców, których może być sporo. Nie codziennie w tym segmencie rynku trafia się tak interesujący produkt.

Mogą Cię również zainteresować