ZŁOTY ŚRODEK marketingu sieciowego. Co trzeba wiedzieć o biznesie MLM już na starcie?

przez Maciej Maciejewski
1746 odsłony

Jak odnieść sukces w marketingu sieciowym? A czego unikać? Na jakie rzeczy zwrócić szczególną uwagę – zwłaszcza na początku – aby już od startu działać kompetentnie i profesjonalnie i nie zrazić się do tego alternatywnego sposobu na zarabianie pieniędzy? Oto 11 złotych punktów, które są złotym środkiem na dobrze zrobiony biznes MLM.

Beata Glińska

1. Nim wystartujesz z działaniem biznesowym w systemie MLM przetestuj produkty. Nie jest etyczne polecanie czegoś, czego nie sprawdziło się osobiście. Ponadto, jeżeli produkty poleca człowiek z nich zadowolony to jest do nich przekonany i entuzjastycznie nastawiony. Jest kompetentny. Takie rzeczy widać.

2. Na początku naucz się dobrze stosowania produktów, których używasz. Naucz się ich składów, zapoznaj się z historiami o efektach ich działania. Dobre firmy czy grupy maja gotowe, profesjonalne materiały, dzięki którym szybko przyswoić taka wiedzę. Profesjonalizm w biznesie to podstawa.

3. Przejdź wstępne szkolenia u swojego lidera z zakresu wypowiadania się o swojej firmie MLM i jej systemie, o produktach, wszelkich możliwościach. Niech Twój lider poleci Ci podstawowe książki, e-booki z zakresu network marketingu, audiobooki, które wspomogą Cię w rozwoju osobistym.

4. Pierwsze spotkania i prezentacje powinien poprowadzić w Twoim imieniu Twój lider tak, żebyś mógł się nauczyć jak robić to profesjonalnie.

5. Poznaj dobrze plan marketingowy swojej firmy MLM – nie musisz od razu znać cały schemat wypłacania prowizji na pamięć. Ale dowiedz się co należy zrobić do pierwszego awansu i jak wygląda droga do sukcesu.

6. Ważny jest fakt do jakiej grupy dołączasz. Zwróć na to szczególną uwagę. Częsty błąd jaki widzę w biznesie MLM to wybór firmy bez sprawdzenia liderów danej grupy, do której ktoś chce dołączyć . Czy są wtedy dobre efekty? Czy dobry jest taki system działania? Czy ten system jest łatwy w duplikacji? Czy ma możliwość pracy online oraz offline? Czy będzie dostęp do darmowych szkoleń, dzięki którym będzie można się rozwijać? Czy jest gwarancja wsparcia?

7. W momencie, gdy podejmiesz decyzję o współpracy i chcesz zarabiać dobre pieniądze, przyjmij postawę ucznia i potraktuj ten biznes na poważnie. Inwestuj (zwłaszcza na początku) każdą wolną chwilę tak, żeby poznać jak najwięcej i wdrażaj pozyskaną wiedzę od razu w działanie. Dzięki temu szybko zobaczysz pierwsze, pozytywne rezultaty, a one będą motywacją do dalszego, jeszcze mocniejszego działania.

8. Największym błędem u osób, które zaczynają MLM jest to, że spamują swoje profile produktami jakby chcieli zainicjować jakiś sklep. Powinno się działać w taki sposób, aby ludzi zaciekawić, zainteresować tematem. Tak, aby ktoś chciał dowiedzieć się od nas więcej. A nie zostawić człowieka zdegustowanego nadmiarem materiałów czy w takim stanie, żeby szukaj w Google.

9. Ustal z liderem swój cel i plan działania. Na najbliższe tygodnie i miesiące. Inteligentne planowanie, wytyczanie celów i drogi, której do nich prowadzi, to podstawa biznesu. Każdego biznesu. Ruszaj!

10. Stwórz listę kontaktów – to największy kapitał biznesu sieciowego! Jeżeli nie masz pomysłu na to jak taką listę stworzyć to Twój lider z pewnością Ci pomoże.

11. Uwierz w siebie. Henry Ford powiedział, że jeżeli wierzysz w to, że możesz lub jeżeli wierzysz, że nie możesz, to w obu przypadkach masz rację.

Powodzenia! I pamiętaj, że dobre nastawienie to 50% sukcesu. Wspaniałego dnia. Gotowa do działania!

Mogą Cię również zainteresować