Zmarł Dexter Yager. Top lider, ikona systemu MLM

przez Marek Wyrzychowski
6513 odsłony

Wczoraj w wieku 80 lat zmarł Dexter Yager – znana na całym świecie ikona biznesu MLM. Niekwestionowany numer jeden w największym network marketingowym koncernie Amway, twórca prawdopodobnie największej struktury świata o nazwie Yager Group.

źródło: Facebookźródło: Facebook

Dla Dextera Yagera MLM był biznesem totalnie rodzinnym. Razem z żoną Birdie Yager są doceniani na całym świecie za budowanie najbardziej udanej network marketingowej organizacji w historii, a wszystko dzięki firmie Amway i prężnemu, dynamicznemu zespołowi obejmującemu ponad 40 krajów na całym świecie i ponad milion ludzi. Ich synowie Jeff, Doyle i Steve, również budują biznes marketingu sieciowego. Duża struktura i unikalny system pracy Dextera generowały dla niego zarobki w granicach ok. 12-14 mln USD rocznie. Jego dystrybutorzy osiągali sprzedaż na poziomie 2 miliardów dolarów już w 1995 roku.

Dexter Yager rozpoczął karierę w małym, amerykańskim miasteczku Rzym, w stanie Nowy Jork, jako sprzedawca piwa. Większość ludzi w tym mieście była bardzo biedna, społeczność żyła od wypłaty do wypłaty i nie miała nadziei, że kiedykolwiek wyjdzie z codziennej rutyny w miejscowym młynie. Yager często mówił o tym okresie życia w takim stylu: „Nie znaliśmy nikogo, kto miał wielkie sny, a przynajmniej mówił o nich.” Zarabiał wtedy 95 dolarów tygodniowo brutto, a jego żona Birdie pracowała jako operator w lokalnej bazie lotniczej.

W roku 1964 Yager rozpoczął współpracę z koncernem Amwaya i rozpoczęła się jego droga po sukces i światową sławę. „Amway stał się moim priorytetem” – powiedział kiedyś. „Jadłem, spałem i oddychałem tym biznesem przez siedem dni w tygodniu.”

Jak opowiadał podczas wielu konferencji, nigdy nie rozstawał się z planem marketingowym firmy, zawsze miał go przy sobie i pokazywał go każdemu. W 1969 roku przeniósł swoją rosnącą rodzinę i biznes do miasta Charlotte, gdzie pozyskiwanie nowych dystrybutorów do współpracy nabrało tempa. Yagerowie szybko awansowali na wyższe pozycje, a Dexter osiągnął swój pierwszy cel – był w stanie odejść z pracy. W weekendy wkładał rodzinę do Winnebago i jeździł na wiece, aby pokazywać ludziom biznes. Milionerem został w wieku 30 lat, a przez następną dekadę wypracował sobie miano pioniera sieci w kwestii wydawania książek i nagrań motywacyjnych.

„Wszystko w życiu się sprzedaje. Miałem ludzi, którzy mówią mi, że jestem materialistą. Mówię im, że jesteś materialistą lub jesteś nudystą. Nic się nie dzieje bez pracy. Jeśli możesz osiągnąć cel bez pracy, jest szansa, że ​ten ​cel będzie miał niewielką wartość. Ja chcę pomóc ludziom zrozumieć, że sen nieukończony jest snem uwięzionym przez ich największego wroga – strach przed porażką!” – mówił Dexter Yager.

Dexter Yagera śmiało można uznać za ojca nowoczesnego MLM ponieważ większość jego autorskich systemów szkoleniowo-rozwojowych wykorzystywanych w najbardziej udanych organizacjach multi level marketingu na świecie korzysta z jego pomysłów i rozwiązań. Bez względu na firmę matkę. Szacunkowy zysk tylko z wyprodukowanych przez niego materiałów szkoleniowych wyniósł ok. 20 milionów USD. Jego struktura jest jedną z największych organizacji rozwoju osobistego na świecie.

Mogą Cię również zainteresować