100% energii ze źródeł odnawialnych? Arbonne zbliża się do tego celu

przez Maciej Maciejewski
988 odsłony

Biznes MLM Arbonne został wyróżniony przez brytyjskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej (UK DSA) podczas konferencji Direct Selling Associations 2022 nagrodą Sustainability Award za redefinicję tego, co to znaczy być korporacją świadomą. Uroczyste spotkanie odbyło się w angielskim Oksfordzie.

Jako certyfikowany B corp, działająca w systemie MLM firma Arbonne stara się stworzyć bardziej inkluzywną, zrównoważoną gospodarkę poprzez przekształcenie swoich biur w infrastrukturę 100% odnawialnej energii elektrycznej. Przedstawicielstwo spółki w Wielkiej Brytanii było pierwszym z biur, które dokonało takiej zmiany, następnie zrobiły to Arbonne Australia w 2021 roku oraz międzynarodowa siedziba i centrum dystrybucji w Irvine (Kalifornia, USA), które ma zakończyć przejście na odnawialną energię elektryczną do końca bieżącego roku.

Dodatkowo w centrum dystrybucyjnym Arbonne w Greenwood (Indiana, USA) oraz w zakładzie produkcyjnym w Chatsworth (Kalifornia, USA) zainstalowano wysokowydajne oświetlenie i energooszczędne oprawy w celu zmniejszenia zużycia tam energii. Dzięki tym inicjatywom firma Arbonne osiągnęła swoje cele w zakresie redukcji zużycia energii i wody o 20% już na cztery lata przed wyznaczonym terminem.

– Ta nagroda jest bardzo ważna dla naszej podróży jako korporacji B, ponieważ stanowi wyraz uznania dla zaangażowania Arbonne w globalne cele naszej całej organizacji w zakresie zrównoważonego rozwoju. Biuro w Wielkiej Brytanii było naszym pierwszym, które przeszło na 100% odnawialną energię elektryczną. Jesteśmy niezwykle dumni z brytyjskiego zespołu kierowniczego, który nieustannie dba o to, aby zrównoważony rozwój stanowił kluczowy element decyzji biznesowych spółki – powiedział Tyler Whitehead, dyrektor generalny w Arbonne.

Mogą Cię również zainteresować