127,6 miliona dolarów i nowe inwestycje network marketingowego koncernu Amway

przez Maciej Maciejewski
917 odsłony

Największa na świecie firma MLM planuje w swoim rodzinnym mieście nowe inwestycje o wartości 127,6 miliona dolarów. Projekty stworzą 260 nowych, dobrze płatnych miejsc pracy w produkcji oraz badaniach i rozwoju.

Plany rozbudowy obejmują renowację 48 000 stóp kwadratowych wcześniej nieużywanej powierzchni w obiekcie Spaulding Plaza w Adzie (USA) w celu stworzenia centrum produkcyjnego do wyrobu suplementów diety o twardej i miękkiej otoczce żelowej.

Ponadto gigant systemu network marketing zbuduje ośrodek innowacji i nauki o powierzchni 18 750 stóp kwadratowych w głównym kampusie przy Fulton Street, aby wspierać badania i rozwój w zakresie żywienia. Przedsięwzięcie to obejmie laboratoria, chłodnie, biura, powierzchnie magazynowe, zakłady produkcyjne i inne obiekty badawczo-rozwojowe.

Zarząd Michigan Strategic Fund zatwierdził już dotację za wyniki w wysokości 2 milionów dolarów dla firmy matki Amwaya czyli spółki Alticor, w celu zrekompensowania wyższych kosztów ekspansji w tym stanie. Gmina Ada wspiera projekt zwolnieniem z podatku lokalnego. Według Michigan Economic Development Corp, Amway planuje zamknąć swój oddział w południowej Kalifornii do końca 2026 roku i skonsolidować pracę w Adzie, aby zwiększyć tam wydajność i obniżyć koszty ogólne.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni tym, że możemy wspierać wysiłki Amway mające na celu zwiększenie inwestycji w Michigan, a zwłaszcza w zachodnim Michigan, poprzez tę konsolidację – powiedział Matt McCauley, starszy wiceprezes ds. rozwoju regionalnego w MEDC.

Dotacja rządowa ma także złagodzić zakłócenia w działalności gospodarczej spodziewane w okresie przejściowym. – Ten projekt ma kluczowe znaczenie dla zabezpieczenia przez firmę długoterminowej obecności w regionie i dalszy rozwój silnego pracodawcy w małej społeczności – stwierdzili w notatce pracownicy MEDC.

Według danych MEDC 260 nowych miejsc pracy utworzonych w ramach projektu rozbudowy zapewni średnie wynagrodzenie w wysokości 46,24 dolara za godzinę plus świadczenia podczas, gdy mediana wynagrodzenia w regionie wyniesie 20,09 dolara za godzinę.

– Dwie trzecie nowych stanowisk przeznaczone jest0 dla specjalistów z obszarów innowacji, nauki i technologii. Amway rozpoczął już obsadzanie tych stanowisk i przenoszenie części pracowników z Kalifornii – skomentował Michael Nelson, dyrektor operacyjny i dyrektor ds. kadr w Amway.

– Kalifornia była ważną lokalizacją od początków działalności Amwaya, czyli od ponad 60 lat temu. Wiemy, że to świetne miejsce na rozszerzenie naszej działalności, ponieważ mamy dostęp do utalentowanych ludzi. Dlatego w ciągu najbliższych trzech lat zainwestujemy ponad 100 milionów dolarów w nasze możliwości i obiekty produkcyjne, nowe laboratoria i ulepszenia obiektów  – dodał Nelson.

W sumie koncern Amway zatrudnia prawie 3500 osób w Adzie i 14 000 na całym świecie. Na początku tego miesiąca firma poinformowała, że w 2023 roku jej przychody wyniosły 7,7 miliarda dolarów co oznacza lekki spadek o 5% w porównaniu z rokiem poprzednim, wynikający z siły dolara amerykańskiego i trwającego wpływu zaprzestania działalności w Rosji (2022). Dla Amwaya jest to drugi z rzędu rok spadku sprzedaży, po tym jak firma odnotowała sprzedaż na poziomie 8,1 miliarda dolarów w 2022 roku i 8,9 miliarda dolarów w roku 2021 roku. Przychody firmy osiągnęły najwyższy poziom 11,8 miliarda dolarów w 2013 roku.

Mogą Cię również zainteresować