W niedzielę XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

476 odsłony

12.01.2008:W niedzielę XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Już w tą niedzielę (13.01.2007 r.) w całej Polsce odbędzie się XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oprócz konkretnych, namacalnych problemów rozwiązanych dzięki graniu orkiestry, 16 lat jej działalności to także pokaz skuteczności i myślenia z głową, czyli myślenia logicznego i konsekwencji przynoszącej wspaniałe rezultaty. Każdy nasz finał WOSP to zaangażowanie milionów Polaków.

 

alt

"Finał z głową" to pospolite ruszenie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. To niezmienne zasady, które panują od samego początku. Fundacja zarejestrowała ponad 1,5 tys. sztabów, ponad 200 imprez zamkniętych, na ulice miast, miasteczek i wsi wyjdzie 120 tysięcy wolontariuszy, którzy tylko tego jednego dnia będą zbierali pieniądze do tekturowych, orkiestrowych skarbonek. Będą licytacje – wraca złote serduszko, będą złote karty telefoniczne, będą aukcje internetowe przygotowane przez Allegro. Będą koncerty i setki tysięcy ludzi, którzy tworzą ten niepowtarzalny klimat letniej zadymy w środku zimy, począwszy od najmniejszych miejscowości, a skończywszy na wielkich metropoliach.

– Gdzie będzie nas widać? Tworząc telewizyjny obraz XVI Finału, doprowadziliśmy do bezprecedensowego wydarzenia w świecie polskich mediów. Otóż w przygotowanie tej ogromnej produkcji telewizyjnej zaangażowaliśmy dwie, na co dzień konkurujące ze sobą stacje telewizyjne. Finał WOŚP będzie transmitowany na antenie Programu II Telewizji Polskiej oraz na antenie Telewizji TVN. Co więcej – Jurek Owsiak poprowadzi finał nie z jednego miejsca, jakim zawsze było studio w TVP przy ul. Woronicza 17, ale z kilku miejsc w całej Polsce. Zacznie na Helu, następnie uda się do Gdańska, Wrocławia, Krakowa, by dopiero wieczorem znaleźć się w Warszawie – mówią specjaliści z fundacji.  

Oddzielnym medium skupiającym całość informacji będzie oczywiście internet, gdzie pod adresem www.wosp.org.pl można się dowiedzieć o tym, jak finał będzie wyglądał oraz zaangażować się w finałowe granie biorąc udział w licytacji Allegro, licytacji złotych serduszek, złotych kart telefonicznych, czy wpłacając darowiznę za pomocą karty kredytowej.

Jak wesprzeć orkiestrę?

–   wrzuć darowiznę do jednej ze 120 tysięcy puszek wolontariuszy, którzy pojawią się na ulicach miast, miasteczek i wsi w całej Polsce. Jeśli chcesz pomóc, to jest to zdecydowanie najprostszy sposób,

–   wpłać darowiznę kartą kredytową. Dzięki firmie FIRST DATA (właścicielowi firmy POLCARD) na stronie internetowej fundacji zostanie zamieszczony odpowiedni formularz, za którego pośrednictwem możesz bezpośrednio wpłacić pieniądze na konto fundacji. W dniu finału będzie także funkcjonował numer telefonu 022-547-44-44, pod którym, dzwoniąc, także możesz przekazać swoją darowiznę,

– zadzwoń na linię TP. Dzięki Telekomunikacji Polskiej SA co roku uruchamiana jest  Linia TP. Przez cały dzień 13 stycznia funkcjonował będzie numer telefonu 0-400-407-401, za pośrednictwem którego można wspierać działania orkiestry,

–   wyślij sms-a. W ciągu całego dnia (13 stycznia) funkcjonować będzie specjalny numer sms: 7547, poprzez który będzie można wesprzeć Wielką Orkiestrę. Wszyscy operatorzy – ERA GSM, ORANGE oraz PLUS GSM – w 100% zrzekli się swojego dochodu, tym samym przekażą w całości zebraną kwotę na konto orkiestry,

alt

–   weź udział w aukcjach internetowych. Pod adresem www.aukcje.wosp.org.pl już od początku grudnia działa internetowy serwis aukcyjny, przygotowany dla orkiestry przez ALLEGRO.PL, na którym każdy internauta może cokolwiek wystawić lub cokolwiek kupić – cały przychód z tych transakcji wpływa na konto orkiestry. I co roku serwis ten dostarcza ogromnych emocji!

–   weź udział w licytacji złotych serduszek i złotych kart telefonicznych. Tylko w dniu 13 stycznia, pod numerem telefonu 022-622-20-20 oraz za pośrednictwem strony internetowej http://licytacja.wosp.org.pl, będziesz mógł wziąć udział w licytacji jednego z 300 złotych serduszek i jednej ze 100 złotych kart telefonicznych. Wieczorem odbędzie się transmitowany na antenie telewizji finał licytacji, który będzie punktem kulminacyjnym całego finału,

–   skorzystaj z oferty sklepiku internetowego Wielkiej Orkiestry. Co roku przygotowuje się z okazji finału specjalne gadżety, których zakup oferuje się w internetowym sklepiku http://sklepik.zlotymelon.pl. Cały dochód z tej sprzedaży wspiera działalność orkiestry.

– wpłata darowizny na konto XVI Finału Orkiestry. Zachęcamy wszystkich do wpłat darowizn na konto bankowe XVI Finału Orkiestry. Numer konta: 90 1240 1112 1111 0010 1539 5651.

Na co pieniądze?

Celem XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi. W jego efekcie fundacja chce w sposób systemowy wesprzeć dziecięce oddziały laryngologiczne i otolaryngologiczne, koncentrując się na trzech głównych obszarach:

Pierwszym obszarem jest wsparcie zaawansowanej diagnostyki i leczenia wad słuchu u noworodków i małych dzieci. Jest to poniekąd efekt prowadzonego przez fundację Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Jego najważniejszy wynik to wychwycenie w pierwszych godzinach życia dzieci z podejrzeniem wad słuchu. Aby dzieciom tym zapewnić szybką i natychmiastową diagnostykę oraz pomoc, koniecznie jest wsparcie oddziałów otolaryngologicznych II i III stopnia referencyjnego, które podejmują wczesną interwencję i ratują słuch dzieci.

Obszar drugi to wsparcie oddziałów zajmujących się ratowaniem życia dzieci z poważnymi schorzeniami laryngologicznymi, takich jak chociażby tkwiące w układzie oddechowym ciała obce, czy też poważne poparzenia układu oddechowego.

Obszar trzeci to wsparcie oddziałów zajmujących się leczeniem dzieci ze schorzeniami onkologicznymi w obrębie głowy i szyi.

Środki zebrane podczas XVI Finału umożliwią także kontynuację 4 ogólnopolskich programów medycznych prowadzonych przez fundację oraz programu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".

Drodzy Czytelnicy NETWORK magazynu. Dzieci są najważniejszym skarbem w naszym życiu i nadzieją dla naszego kraju. Dlatego zapraszamy wszystkich już teraz do udziału w XVI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy może pomóc!!!

(Źródło: Biuro Prasowe Fundacji WOŚP)

Mogą Cię również zainteresować