4 najlepsze kierunki na urlop

przez Piotr Hoffman
1385 odsłony

Sezon urlopowy rozpoczyna się już niedługo, dlatego już dziś warto rozejrzeć się za okazyjnymi ofertami. Dowiedz się jakie kierunki najlepiej sprawdzą się na letni wypoczynek.

źródło: Pixabayźródło: Pixabay

1. Grecja

To popularny kierunek wybierany chętnie zarówno przez osoby lubiące aktywny wypoczynek, jak i plażowanie. Grecja oferuje piękne krajobrazy, urokliwą architekturę oraz bogatą historię. To kolebka starożytnej cywilizacji, którą nie sposób pominąć w swoich wakacyjnych planach. Turyści doceniają również smaczną, a zarazem zdrową kuchnię. Co więcej, Grecja znana jest z dobrze rozwiniętej turystycznej infrastruktury, dzięki czemu wakacje spędzić można tam komfortowo. Sezon rozpoczyna się już pod koniec kwietnia i trwa do końca października. Oferty wakacji last minute w Grecji to dobry sposób na atrakcyjny urlop w dobrej cenie.

źródło: Pixabayźródło: Pixabay

2. Turcja

Turcja do przyjazdu zachęca orientalną atmosferą i ciepłym klimatem. Oprócz tego uwagę przyciągają zabytki. Położona na granicy dwóch części świata – Europy i Azji, Turcja to kraj o bogatej historii, a każdy region wyróżnia się różnorodnymi tradycjami. Z tego powodu to kierunek, który nie znudzi się nawet po wielokrotnych odwiedzinach. To również dobre miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie wypoczynek w komfortowych warunkach. Szeroka oferta hotelowa na Riwerze Tureckiej gwarantuje luksusową atmosferę na wakacjach all inclusive. Sezon rozpoczyna się w kwietniu, a przyjemne, odpowiednie na urlop temperatury trwają do listopada. Turcja wakacje to niezapomniana przygoda.

źródło: Pixabayźródło: Pixabay

3. Cypr

Eleganckie, nowoczesne nadmorskie kurorty w otoczeniu pięknej przyrody – tak w skrócie opisać można Cypr. Wakacje na Cyprze to dobry wybór dla wielbicieli sportów wodnych i plażowania, a także dla fanów trekkingu w górach. Pasma górskie Troodos to dobre miejsce na podziwianie lokalnych krajobrazów. Warto wybrać się również na spacer po oliwnych gajach i cyprysowych lasach.

źródło: Pixabayźródło: Pixabay

4. Chorwacja

Chorwacja oferuje dużo możliwości spędzania wolnego czasu. To nie tylko dobre miejsce na plażowanie, ale i zwiedzanie. Parki narodowe z licznymi wodospadami umożliwiają także wypoczynek na łonie natury. Szeroka oferta kulturalna sprawia, że miejsce dla siebie znajdą tutaj również wielbiciele nocnego życia. Fanów dobrej kuchni zadowolą natomiast z pewnością różnorodne bałkańskie smaki. Wszystko to sprawia, że wczasy Chorwacja to odpowiedni wybór zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i par oraz singli. Każdy miłośnik wypoczynku w śródziemnomorskim klimacie znajdzie tu coś dla siebie. Pełną ofertę wakacyjnych wyjazdów znaleźć można na https://dreamtours.pl.

Mogą Cię również zainteresować