ACN wprowadza do Polski nowy produkt

przez Marian Polok
593 odsłony

03.06.2008:ACN wprowadza do Polski nowy produkt W marcu br. na konwencji ACN w Kolonii ogłoszono wprowadzenie na europejski rynek telefonicznej technologii jutra. Zaprezentowano usługę telefonii cyfrowej z wideotelefonem.

Badania i analizy wskazują, że dynamika rozwoju innowacyjnych technologii będzie w Polsce imponująca. PAP podaje dane zebrane na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) w grudniu ubiegłego roku, z których wynika, że już prawie 1,5 mln Polaków deklaruje, iż chce zrezygnować z tradycyjnego telefonu stacjonarnego na rzecz połączeń przez internet. Ciesząca się coraz większą popularnością telefonia VoIP może wkrótce zastąpić tradycyjny telefon. Dane UKE wskazują, że z telefonii internetowej już korzysta na co dzień około 400 tys. Polaków. "Jednocześnie ponad 2 mln Polaków deklaruje, że wie, czym jest VoIP i zdarzyło im się z tej technologii korzystać. To blisko sześciokrotnie więcej niż rok temu" – czytamy w raporcie Money.pl.

Zdaniem analityków, VoIP jest tańszy w użytkowaniu, ponieważ najczęściej nie płaci się abonamentu, a opłaty pobierane są za wykonane połączenia. Specjaliści wskazują, że minuta rozmowy telefonicznej z numerem stacjonarnym przez VoIP kosztuje mniej niż 10 groszy, bez względu na miasto czy kraj, do którego dzwonimy. Zakładając, że statystyczny Polak rozmawia – według danych GUS – około kwadransa dziennie, a na abonament wydaje ok. 48 zł miesięcznie, to dzięki VoIP może zaoszczędzić 800-1000 PLN rocznie. Operatorzy telefonii internetowej zapowiadają, że będą wprowadzać na rynek nowe rozwiązania, np. możliwość integracji z telefonami komórkowymi, korzystanie z łącz TP, prowadzenie rozmów wideo, przesyłanie danych czy korzystanie z poczty głosowej wysyłającej wiadomości na e-mail.

(Marian Polok)

Mogą Cię również zainteresować