Akcja Avonu i UNIFEM

przez Katarzyna Wagner
650 odsłony

13.03.2008:Akcja Avonu i UNIFEM Avon Products Inc. i UNIFEM (Fundacja Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz kobiet) ogłosiły nawiązanie partnerstwa, którego celem będzie promocja spraw kobiet oraz walka z przemocą wobec kobiet.

 Nawiązanym partnerstwem kieruje wspólne zobowiązanie firmy Avon oraz UNIFEM na rzecz globalnej promocji kobiet, co zostało ogłoszone podczas Globalnego Szczytu na Rzecz Lepszego Jutra, który odbył się 5 marca w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych. Współsponsorowany przez UNIFEM i Avon Globalny Szczyt był skoncentrowany na narzędziach oraz zasobach koniecznych do zapewniania większych możliwości kobietom na całym świecie. Szczyt został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet. 

alt– Od ponad 120 lat Avon zapewnia kobietom na całym świecie możliwości rozwoju poprzez oferowanie im szans na prowadzenie własnego biznesu oraz uzyskanie niezależności ekonomicznej – powiedziała Andrea Jung, prezes i główny dyrektor zarządzający Avon Products Inc. – Wierzymy, że pomagając w ten sposób kobietom, pomagamy zmieniać świat i to nasze zobowiązanie jest widoczne we wszystkim, co robimy. Avon jest dumny z możliwości nawiązania partnerstwa z UNIFEM, wiodącą organizacją zajmującą się promocją spraw kobiet na całym świecie. Nasze współdziałanie ma na celu dalsze koncentrowanie się na tych ważnych sprawach oraz na tworzeniu lepszej przyszłości dla kobiet, ich rodzin, a wreszcie dla całego szeroko pojętego społeczeństwa.

Joanne Sandler, dyrektor zarządzający UNIFEM, powiedziała: – UNIFEM, Fundusz ONZ na rzecz kobiet, z radością wita Avon jako zaangażowanego oraz długofalowego partnera, który wesprze UNIFEM w realizacji naszej misji promocji spraw kobiet oraz równouprawnienia płci. To partnerstwo zyskuje w firmie Avon silnego globalnego lidera sektora prywatnego, który będzie naszym sojusznikiem w naszych wspólnych wysiłkach. Działając wspólnie możemy osiągnąć szeroki zasięg międzynarodowy, co jest konieczne dla dalszego wspierania kobiet na całym świecie i uczynienia likwidacji problemu przemocy wobec kobiet naszym najwyższym priorytetem.

Na Globalnym Szczycie pojawili się jedni z najbardziej wpływowych i osiągających sukcesy liderów oraz rzeczników w obszarze wspierania kobiet na całym świecie, a wśród nich: Lalita Krishnaswarmy – przewodnicząca federacji organizacji zrzeszających kobiety samozatrudnione (Self Employed Women’s Association – SEWA). Formacja ta stanowi związek zawodowy oraz organizację do walki z ubóstwem kobiet, głównie niepracujących, która działa poprzez oferowanie mikrokredytów oraz programów oszczędnościowych; Liliana Rainero z Argentyny – koordynator Organizacji Praw Kobiet (Center of Subregional Exchange in the Southern Cone CISCSA) oraz beneficjenta dotacji Funduszu Powierniczego ONZ. Pani Rainero zajmuje się pracą na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska życia. Wśród mówców znaleźli się także: dyrektor zarządzający UNIFEM – Joanne Sandler, prezes i główny dyrektor zarządzający Avon Products Inc. – Andrea Jung, a ponadto uhonorowana wieloma nagrodami aktorka i Globalny Ambasador marki Avon – Reese Witherspoon oraz doradca finansowy, gospodyni programów telewizyjnych i bestsellerowa autorka – Suze Orman.

W ramach podwyższania poziomu zarówno świadomości problemu, jak i środków finansowych, podczas obrad Globalnego Szczytu, Reese Witherspoon zaprezentowała pierwszy globalny produkt zasilający działania dobroczynne – specjalną bransoletkę Women’s Empowerment Bracelet. Pierwsze 500 000 USD ze sprzedaży bransoletek zostanie zebranych na poczet całkowitej dotacji w wysokości 1 miliona USD na rzecz Funduszu Powierniczego ONZ.

alt– Problem przemocy w rodzinie dotyczy co trzeciej kobiety na świecie. Jestem dumna, z tego, że mogę uczestniczyć w obradach szczytu i całym sercem wspierać Avon i UNIFEM w wysiłkach na rzecz likwidacji problemu przemocy wobec kobiet, który jest widoczny wszędzie – powiedziała Reese Witherspoon.

Fundusz Powierniczy ONZ wkracza w jedenasty rok działania i dotychczas rozdysponował prawie 18 milionów USD na 250 nowatorskich programów zwalczających przemoc wobec kobiet w ponad 120 krajach. Fundusz w szczególności koncentruje się na zwiększaniu znajomości prawa oraz współpracy z agencjami prawniczymi i sądowymi oraz stróżami prawa, jak również ze wszystkimi zainteresowanymi, celem zwiększania poziomu świadomości, zrozumienia oraz efektywności przepisów prawnych, aby można było zlikwidować problem przemocy wobec kobiet.

O Avon Products Inc.
Avon, firma dla kobiet, to globalny lider firm kosmetycznych osiągający prawie 10 miliardów USD rocznego obrotu. Jako globalny lider firm sprzedaży bezpośredniej, Avon sprzedaje swoje produkty kobietom w ponad 100 krajach świata poprzez prawie 5,4 miliona niezależnych konsultantek. Firma jest również liderem w dziedzinie odpowiedzialności korporacyjnej oraz działalności dobroczynnej. Fundacja Avon jest publiczną organizacją charytatywną i największą korporacyjną fundacją działającą na rzecz kobiet. Dotychczas Fundacja Avon zebrała ponad 580 milionów USD na rzecz walki z rakiem piersi, zwalczania przemocy w rodzinie, a także na rzecz ofiar sytuacji wyjątkowych.

W tym roku AVON obchodzi szczególny jubileusz – dziesięciolecie Wielkiej Kampanii Życia – Avon Kontra Rak Piersi. Z tej okazji do grona 10 ambasadorek – znanych osobistości i gwiazd mających wspierać kampanię została zaproszona Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan.

Wielka Kampania Życia – Avon Kontra Rak Piersi jest największą kampanią profilaktyczną dla kobiet w Polsce. W ciągu 10 lat zebrano niemal 10 mln zł na programy edukacyjne podnoszące wiedzę kobiet na temat raka piersi. Akcja ma ogromne znaczenie, gdyż tylko wczesne wykrycie choroby może być gwarancją wygrania z tą chorobą.

13 kwietnia 2008 r. odbędzie się Jubileuszowa Gala Obchodów 10-lecia Wielkiej Kampanii Życia Avon Kontra Rak Piersi, w której udział weźmie również Henryka Bochniarz.

alt

O UNIFEM

UNIFEM to Fundacja Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz kobiet, która zapewnia wsparcie finansowe oraz techniczne dla nowatorskich programów i strategii skierowanych na promocję kobiet oraz równouprawnienie płci. Wysiłki Fundacji koncentrują się na promowaniu praw kobiet, w tym na walce z ubóstwem wśród kobiet, likwidacją przemocy wobec kobiet, walką z AIDS/HIV, jak również na kwestii równouprawnienia płci w demokratycznym ładzie w czasie pokoju oraz wojny. Więcej informacji na temat UNIFEM uzyskasz pod adresem: www.unifem.org.

(Opracowanie Katarzyna Wagner, źródło: Avon Cosmetics Polska)

Mogą Cię również zainteresować