Akuna Exotic Trip 2010

przez Maciej Maciejewski
668 odsłony

Promienie gorącego słońca w środku zimy, wino, krewetki, seksowne tańce w rytmie samby, a wszystko okraszone świetnymi szkoleniami o biznesie i MLM. Tak było na Teneryfie – wyspie o księżycowym pejzażu, skąd wróciliśmy wczoraj…

ee

Teneryfa to perła Wysp Kanaryjskich i duma Hiszpanii, przyciągającą miliony turystów. Na wyprawie Akuna Exotic Trip 2010 byliśmy przez 8 dni, razem z liderami współpracującymi z firmą Akuna Polska. Wycieczka zaczęła się 4 lutego br. od wylądowania na lotnisku Reina Sofia i rozlokowania się 50 osobowej grupy networkerów w pięknym hotelu Barceló Santiago, położonym w południowo-zachodniej części Teneryfy, w turystycznej miejscowości Puerto Santiago, tuż obok znanego, najwyższego na świecie klifu „Los Gigantes” (750 metrów wysokości w pionie).

Pierwszy kurs w teren umożliwiający nam przyjrzenie się wyspie miał miejsce 7 lutego. Był to wyjazd na całodniową wycieczkę „Grand Tour”, gdzie zobaczyliśmy Narodowy Park Cañadas del Teide, La Orotavę i miasteczko Puerto de la Cruz. Przez wulkaniczno-księżycowy krajobraz dotarliśmy do miejscowości Villaflor – najwyżej położonego miejsca w Hiszpanii (1466 m n.p.m.). Po drodze podziwialiśmy wyjątkowy okaz sosny kanaryjskiej (do objęcia drzewa potrzeba 8 dorosłych osób). Na terenie parku widzieliśmy również zachwycający szczyt wciąż aktywnego wulkanu Teide, uznawanego za najwyższą górę Hiszpanii (3718 m n.p.m.). Byliśmy w Icod de los Minos, gdzie rośnie wieczne drzewo Drago, którego purpurowe soki w przeszłości służyły do farbowania szat królewskich. W Icod de los Vinos degustowaliśmy kanaryjskie likiery i wina.

10 lutego pojechaliśmy na wycieczkę do Loro Parque. Jest to położony na północy wyspy park o powierzchni 135 000 m². Ten otwarty w 1972 roku największy na Wyspach Kanaryjskich ogród zoologiczny jest nadzwyczajnie bogaty w kwiaty i liczne gatunki egzotycznej roślinności. Na terenie parku żyją m.in. różnokolorowe papugi, flamingi, krokodyle, goryle i tygrysy, a dla gości organizuje się pokazy delfinów. W lutym 2006 r. uruchomiono tam największe i najnowocześniejsze na świecie akwarium orek. Niezapomniane wrażenie zrobiła na nas również „planeta pingwinów” – miejsce, w którym można podziwiać te stworzenia w ich naturalnym, doskonale odtworzonym, arktycznym krajobrazie.

Każdego dnia podczas całego pobytu na Teneryfie Akunowicze brali udział w kilkugodzinnych kursach tańca, które prowadzili profesjonalni tancerze z grupy SHOWDANCE: Robert Kochanek i Agnieszka Malczyk oraz Stefano Terrazzino i Paulina Biernat. Nauka została zwieńczona specjalnie opracowanym, wykonanym przez liderów Akuny pokazem tańca, który miał miejsce ostatniego dnia pobytu na Teneryfie.

Na koniec należy podkreślić fakt, że jak na porządny biznes przystało, oprócz zorganizowania wyśmienitej zabawy, firma pomyślała również o potrzebie nieustannego szkolenia i podnoszenia kwalifikacji przez swoich dystrybutorów. Otóż każdego dnia przez kilka godzin, liderzy podzieleni na cztery grupy, uczestniczyli w profesjonalnie wykładanych zajęciach. W ten sposób, każdy z Power Builderów i członków Akuna Power Team wziął udział w wyjątkowych warsztatach szkoleniowych Akuna Leadership Academy Special Edition, będących częścią Akademii Przywództwa Akuny, a trenerami byli wiceprezydenci, specjaliści MLM z najwyższej półki: Leokadia i Janusz Gabryniewscy, Anna i Grzegorz Rutkowscy, Paweł Borecki oraz Marek Wawrzeńczyk.

Teneryfa to wyspa wiecznego lata. Rajskie wzgórza, umiarkowany klimat, krystalicznie czyste powietrze, wspaniałe krajobrazy, nieustająca zieleń dolin, lasów i łąk. Pogodni, otwarci i wiecznie uśmiechnięci ludzie. Czego można chcieć od życia więcej?

Obszerny fotoreportaż z tej eskapady ukaże się w kwietniowym wydaniu drukowanej wersji „Network Magazynu”.

Mogą Cię również zainteresować