Amway i UNICEF pomagają dzieciom

przez Maciej Maciejewski
742 odsłony

Koncern Amway ogłosił zainicjowanie nowej współpracy i partnerstwa regionalnego z UNICEF, które będzie wspierało dostęp dzieci do pożywnej, bezpiecznej, niedrogiej i zrównoważonej diety na terenie Ameryki Łacińskiej i na Karaibach.

źródło: Flickr

– W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach ponad 10 milionów dzieci poniżej piątego roku życia jest niedożywionych. Niektóre z nich nie otrzymują wystarczającej ilości jedzenia podczas, gdy inne jedzą zbyt dużo pożywienia niewłaściwego. To utrudnia im dorastanie w zdrowiu i osiągnięcie pełnego potencjału – powiedział Garry Conille, dyrektor regionalny UNICEF na Amerykę Łacińską i Karaiby.

Wkład firmy Amway zostanie wykorzystany do zwiększenia możliwości UNICEF-u w zakresie monitorowania wzrostu dzieci przez pracowników służby zdrowia, a także wsparcia poradnictwa dla opiekunów i rodziców na temat karmienia piersią oraz praktyk żywieniowych niemowląt i małych dzieci. To partnerstwo będzie również wykorzystywane jako część działań rzeczniczych UNICEF na rzecz wzmocnienia polityki regulacyjnej dotyczącej środowiska żywnościowego, etykietowania i marketingu niezdrowej żywności i napojów.

– W Amway naszą misją jest pomaganie ludziom żyć lepiej i zdrowiej. Nowy sojusz z UNICEF to kolejny, wyjątkowy przykład naszej odpowiedzialności społecznej i świetna okazja, aby pozytywnie wpłynąć na praktyki żywieniowe dzieci w naszym regionie – dodał Martin Galeazzi, dyrektor generalny Amway w Ameryce Łacińskiej.

Mogą Cię również zainteresować