To, co najlepsze: chęć pomagania. Amway wspiera budowę Kliniki Budzik

przez Katarzyna Wagner
628 odsłony

To, co najlepsze: chęć pomaganiaAmway wspiera budowę Kliniki BudzikOpracowanie: Katarzyna Wagner Wiele dzieci po przebytych urazach neurologicznych wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji.

W klinice, pod stałą opieką lekarzy i rehabilitantów, mali pacjenci będą przebywać do półtora roku od momentu urazu. Niedawno zakończono pierwszy etap budowy kliniki, a partnerem fundacji w tym przedsięwzięciu jest Fundusz na Rzecz Dzieci One by One, prowadzony przez firmę Amway.

 

30 lipca 2008 roku Ewa Błaszczyk, założycielka i prezes fundacji AKOGO? podczas specjalnej imprezy oficjalnie ogłosiła zakończenie pierwszego etapu budowy.

One by One – Amway na rzecz dzieci

Współfinansujący budowę Fundusz na Rzecz Dzieci One by One to globalna kampania Amway, która łączy siły oddziałów firmy, jej pracowników oraz przedstawicieli w celu niesienia pomocy dzieciom w potrzebie. Program wspiera inicjatywy bezpośrednio związane z ochroną zdrowia, edukacją i rozwojem kulturalnym dzieci.

– Zdecydowaliśmy się na ten projekt, ponieważ niezwykle cenimy ogromną determinację i siłę woli, z jaką pani Ewa Błaszczyk wraz z całą Fundacją AKOGO? podjęła się tego dzieła – bo to w istocie jest dzieło – powiedziała Anna Wieraszko, rzecznik Amway Polska.

Od 2003 roku na rzecz dzieci Amway przekazała już prawie 50 milionów dolarów amerykańskich, a ludzie współpracujący z firmą wolontarystycznie przepracowali łącznie ponad 800 tys. godzin. Tym samym udzielono wsparcia projektom charytatywnym w przeszło 50 krajach, dzięki czemu pomoc uzyskało ponad 5 milionów dzieci z całego świata. Unikatowym pomysłem firmy było to, aby uczcić swoje pięćdziesięciolecie poprzez dodatkowe działania charytatywne skierowane właśnie do dzieci – tak powstał specjalny One by One Fundusz dla Dzieci. W ramach tej akcji lokalnie zostanie wspartych 25 projektów na łączną kwotą 5 mln dolarów. W latach 2008-2010 Amway Polska, w ramach Funduszu na Rzecz Dzieci One by One, na budowę Kliniki Budzik przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie przekaże w trzech transzach po 100 tysięcy USD.

– Czuję, że jesteśmy dziś na właściwym miejscu. Zarówno jako firma świadoma swej misji społecznej, jak też jako organizacja skupiająca wielu ludzi wrażliwych na to, co dotyka innych: bliskich, znajomych, sąsiadów. Jesteśmy na właściwym miejscu, gdy wspomagamy pracę Fundacji AKOGO? Klinika, którą wspólnie zbudujemy to placówka niezwykle potrzebna, a dziś, dzięki kilkuletniej kampanii fundacji, wiemy jak wielka jest to inicjatywa. Dzięki działalności informacyjnej mamy też świadomość skali problemu – ale i mamy świadomość możliwych rozwiązań. Chcemy zatem wspierać budowę kliniki zarówno finansowo, jak i poświęcając jej swój prywatny czas. Jeśli domyślną, niewypowiedzianą częścią nazwy Fundacji AKOGO? miałyby być słowa "to obchodzi" – odpowiadam szybko, w imieniu ludzi z mojej firmy: nas, nas to obchodzi. Nas – ludzi, którzy pracują, a także mają rodziny i bliskich. Dlatego dziś tu jesteśmy – mówił Marek Sodolski, dyrektor naczelny Amway Polska, wręczając Ewie Błaszczyk czek na dofinansowanie kolejnych etapów budowy.

Piknik dla małych pacjentów

Ponieważ ideą Funduszu na Rzecz Dzieci One BY One jest wsparcie wolontarystyczne, 30 lipca br. pracownicy i przedstawiciele Amway Polska wraz z pracownikami siostrzanej firmy Access Business Group zorganizowali piknik dla dzieci z oddziału rehabilitacji neurologicznej Centrum Zdrowia Dziecka, na którym przebywają także dzieci objęte opieką fundacji AKOGO?

Mogą Cię również zainteresować