Aneta i Tomasz Graf: Gwiazdy firmy Colway

przez Maciej Maciejewski

Cała rodzina działa w systemie network marketingu. Aneta Graf – członek Top Liderów, a Tomasz Graf – członek Klubu 100 Tysięcy Plus w firmie Colway. W budowaniu biznesu MLM wspiera ich nawet syn Damian. Taka network marketingowa „Szkoła Orląt”…

Damian, Aneta i Tomasz GrafDamian, Aneta i Tomasz Graf

Aneta Graf jest magistrem ekonomii, absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ostatni dyplom studiów podyplomowych jaki uzyskała to Gospodarka Nieruchomościami na Uniwersytecie Ekonomicznym, również w Poznaniu. Zanim zaczęła budować MLM kilkanaście lat pracowała na etacie. Tomasz Graf – inżynier informatyk, absolwent „Szkoły Orląt” czyli Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Obecnie emeryt. Najbardziej kochają wspólne podróże, poznawanie nowych ludzi i picie kawy w fantastycznych miejscach…

Aneta GrafAneta Graf

Maciej Maciejewski: Czy pamiętacie, jak zaczęła się wasza współpraca z firmą Colway?

Aneta Graf: W momencie, kiedy zetknęliśmy się z firmą, a było to ponad trzy lata temu z Colway – pracowaliśmy na etatach. Ja kończyłam kolejne studia podyplomowe na kierunku zarządzanie nieruchomościami z decyzją otwarcia swojego biura, a Tomek kończył „Szkołę Orląt” w Dęblinie. Obecnie jest emerytowanym oficerem Wojska Polskiego. Zaczęło się tak jak u większości – koleżanka zaprosiła mnie na spotkanie „domowe” z produktem. Zobaczyłam genialny produkt, a że choruję na kręgosłup – „on” był  dla mnie jak zbawienie. Szanse na pieniądze i wolny czas zauważyłam dużo później, gdy Tomek wytłumaczył mi biznes i wszystkie związane z nim aspekty.

Pomimo niezrozumienia planu finansowego w trzy tygodnie doszłam do poziomu managera, a w następnym miałam już takich managerów jak ja – siedemnastu.

Zostałam złotym managerem. To znaczy, że obrót mojej struktury wyniósł 100 000 zł. Po roku mój małżonek zauważył, że MLM to wspaniały, dochodowy system z dużym potencjałem finansowym i dlatego przeszedł na emeryturę. I teraz w biznesie jesteśmy razem.

Tomasz GrafTomasz Graf

Maciej Maciejewski: Jak dzielicie się zadaniami i pracą?

Aneta Graf: W działaniu nie mamy sztywno ustalonych podziałów pracy. Są oczywiście dziedziny, gdzie każdy z nas czuje się mocniejszy. Ja specjalizuje się w organizacji, a Tomek w planie biznesowym. Świetnie się uzupełniamy. Staramy się, aby nasze działania były jak najprostsze. Tak, aby każdy mógł je zrozumieć i naśladować, czyli duplikować. Uważamy, że spójność w tym co się mówi i robi jest najważniejsza.

Maciej Maciejewski: Co przyczyniło się do waszego sukcesu?

Tomasz Graf: Do naszego sukcesu przyczyniła się przede wszystkim dobra organizacja pracy, ciągła systematyczna edukacja, wytrwała praca, odpowiedzialność za swoje życie i narzędzia, które udostępnione są na rynku oraz  również te, jakie udostępnia nam firma Colway. Najważniejszym naszym założeniem było i jest – po zrozumieniu zasad biznesu – absolutna szczerość w stosunku do ludzi.

Maciej Maciejewski: Jak układacie współpracę z waszymi partnerami w biznesie?

Tomasz Graf: Ludzie sami muszą przejąć za siebie odpowiedzialność. Nie narzucamy gotowych rozwiązań. Dzielimy się naszymi doświadczeniami i przemyśleniami. Proponujemy szereg szkoleń, książek, webinarów, narzędzi jakie są dostępne na rynku i jakie daje nam firma. Samorozwój to podstawa. A jeśli jest coś nie tak… proszę spojrzeć w lustro i odpowiedzieć sobie na pytanie: co muszę zmienić aby było lepiej?

Maciej Maciejewski: Co cenicie najbardziej u swoich partnerów biznesowych?

Tomasz Graf: Najbardziej w partnerach cenimy lojalność, odpowiedzialność, uczciwość, szczerość i spójność wewnętrzną. Gotowość do niesienia pomocy nawet wtedy, gdy nie ma na to uzasadnienia finansowego. Wszystkie te cechy są niezbędne, aby grupa odniosła sukces i wszystko to mają nasi partnerzy. Najbardziej dumni jesteśmy z utworzenia Dream Teamu.

Maciej Maciejewski: A jacy jesteście prywatnie?

Aneta Graf: Naszą wspólną cechą jest konsekwentne dążenie do celu. Razem uwielbiamy się uczyć, czytać książki biznesowe. Tomek kocha również filmy i książki historyczne oraz podróżnicze, uwielbia biegać. Ja  jeżdżę na rowerze. Nasz syn Damian – również manager, skończy za chwilę 19 lat i nie wyobraża sobie działania w innej branży niż marketing sieciowy. Jest sportowcem. Gra w piłkę nożną, dobrze się uczy i trenuje kulturystykę. Uwielbiamy wspólnie  podróżować i spotykać ciekawych ludzi.

Maciej Maciejewski: Co jest waszym największym sukcesem?

Aneta Graf: Największym sukcesem jest sukces innych osób, które nas zduplikowały. Co roku podwajamy nasze obroty. Wykształciliśmy już dużą ilość  złotych managerów i usamodzielniliśmy ich. To jest MLM – cały czas szukamy lepszych od siebie i jesteśmy dumni z tych, co nas przerastają. Świetnym przykładem jest nasza managerka Joanna Marek z Kalisza, która wprowadzona do systemu była przekonana, że jest to tylko sprzedaż. Pewnego dnia zadzwoniła do mnie i poprosiła o pomoc. W ciągu dwóch miesięcy zbudowała strukturę, która wygenerowała obrót ponad 200 tysięcy zł. Obecnie jest w klubie 40 tysięczników i buduje dalej. Duplikuje najlepsze wzorce i ma już następców. Pozsiada ponad 44 managerów. I to nie koniec…

Maciej Maciejewski: Jakie plany, cele udało wam się już zrealizować?

Tomasz Graf: Właśnie uruchomiliśmy stronę internetową www.dlaczegokolagen.pl. Stworzyliśmy ją m.in. dla naszych współpracowników. Do jej powstania zostaliśmy zainspirowani wykładem Jarosława Zycha w Jachrance – „Zaczynaj od Dlaczego”. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z nią i śledzenie naszego bloga, którego prowadzi nasza złota managerka Olga Szymańska z Wrześni. W Kaliszu zostało niedawno otwarte Biuro Kolagenowe naszych partnerów Joanny i Bartosza Marek – bardzo tego chcieliśmy. Mamy jeszcze kilka następnych ambitnych projektów, ale to zostawimy na razie w tajemnicy.

Maciej Maciejewski: Dziękuję za rozmowę.

ReklamaReklama

Mogą Cię również zainteresować