Anna Malmhake została nowym CEO w Oriflame

przez Maciej Maciejewski
908 odsłony

Oriflame ogłosiło powołanie Anny Malmhake na nowego dyrektora generalnego i prezesa. Menadżerka przejmie stanowisko po Magnusie Brännströmie, który po 18 latach rezygnuje z pełnienia tych funkcji.

Anna Malmhake

Anna Malmhake ma bogate doświadczenie biznesowe, zdobyte na stanowiskach kierowniczych w kilku globalnych firmach z branży dóbr konsumpcyjnych. Po raz pierwszy dołączyła do Oriflame jako członek zarządu w 2014 roku.

W 2007 roku rozpoczęła pracę w Absolut Company jako global brand director. W 2011 roku została prezesem i dyrektorem generalnym Irish Distillers. Pięć lat później została mianowana prezesem i dyrektorem generalnym w The Absolut Company. W 2020 roku Anna objęła stanowisko dyrektora zarządzającego Go-To-Market EMEA Region w Activision Blizzard.

– Anna jest kierującym się konkretnymi wartościami i zorientowanym na wyniki liderem biznesowym. Znana jest z kierowania udanymi transformacjami. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu marketingowemu i handlowemu w globalnej branży dóbr konsumpcyjnych, wnosi wyjątkową wiedzę strategiczną, skuteczność operacyjną i doświadczenie zarówno na rynkach o ugruntowanej pozycji, jak i na rynkach wschodzących – skomentował Alexander Af Jochnick, prezes zarządu.

– Ma doskonałe przygotowanie do przejęcia pałeczki po wyjątkowych zasługach Magnusa Brännströma. W imieniu zarządu witam Annę w jej nowej roli operacyjnej. Jestem przekonany, że pomoże nam w pełni wykorzystać potencjał modelu sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego Oriflame, zapewniając długoterminowy wzrost i tworzenie odpowiednich wartości – dodał.

Anna Malmhake uzyskała tytuł licencjata nauk społecznych, biznesu i prawa na Uniwersytecie Sztokholmskim. Karierę rozpoczęła w 1991 roku w firmie Procter & Gamble na terenie Szwecji, a w 1996 roku dołączyła do firmy Coca-Cola w Sztokholmie, gdzie zajmowała różne stanowiska marketingowe. Do Motoroli dołączyła w 2003 roku, obejmując stanowiska w Szwecji, Londynie i Chicago. Anna pozostanie w Oriflame członkiem zarządu i będzie pracować w Wielkiej Brytanii.

Mogą Cię również zainteresować