Artur Rola: Akademia Sukcesu EFG

przez Maciej Maciejewski

O rozwoju, nowym projekcie edukacyjnym i planach na przyszłość, rozmawiamy z Arturem Rolą – czołowym menedżerem w firmie European Financial Group.

Artur RolaArtur Rola

Artur Rola urodził się w Radomiu, a obecnie mieszka w Warszawie. Od dziecka trenował sztuki walki – to jego największa pasja. Zimą jeździ na nartach. Pracę w finansach zaczął będąc na 3 roku studiów dziennych. Zaintrygowała go wtedy giełda i rynek Forex. Później pracował na etacie w banku Citi Handlowy, gdzie zaczynał od stanowiska doradcy klienta aby szybko, dzięki bardzo dobrym wynikom, „wskoczyć” na pozycję koordynatora zespołu. Wtedy zaczął w życiu etap zarządzania ludźmi. Po półtora roku odezwał się do niego Marcin Kuźniar z dość intrygującą propozycją…

Dla European Financial Group Artur zrezygnował z ciekawej pensji, samochodu służbowego i komórki. Otworzył własną działalność gospodarczą. Teraz jest jednym z czołowych liderów w EFG i mocno angażuje się w inicjowanie nowych projektów. Sprawdźmy więc, co ciekawego zrobił oraz co jeszcze planuje.

ReklamaReklama

Maciej Maciejewski: Co pana zdaniem interesującego w EFG wydarzyło się w ciągu ostatniego roku? Co zbudowaliście?

Artur Rola: Przede wszystkim stworzyliśmy ekipę, która może na sobie bardzo mocno polegać. Grupę osób, która sobie ufa i zmierza w jednym, jasno określonym kierunku, a to daje potężną energię. Kadra liderska tworząca filar firmy zrobiła w ciągu roku bardzo duży postęp i jest gotowa, aby teraz prowadzić za sobą do sukcesu coraz większe grupy osób.

W lipcu 2013 roku zostałem szefem sprzedaży EFG i zajmuję się wszystkimi strukturami w firmie. Ciężka i inteligentna praca zaprocentowała, ale postawiła przede mną duże wyzwanie, w którym bardzo mocno wspiera mnie ciągle Marcin Kuźniar.

Prezes jest menedżerem bardzo doświadczonym więc dba o to, abyśmy nie popełniali błędów. Z wieloma problemami miał już kiedyś w biznesie do czynienia, więc może mnie przed takimi ostrzec. Od startu firmy minęło prawie trzy lata, każdy kto prowadzi biznes wie, że to najcięższy i najbardziej wymagający okres, który my mamy już za sobą. A najbardziej cieszy to, że przez cały ten czas systematycznie realizujemy nasze założenia i rozwijamy się. Pomimo faktu, że bardzo dużo nowych rzeczy ciągle próbujemy i testujemy.

MM: Na potrzeby dynamicznego rozwoju firmy stworzył pan Akademię Sukcesu EFG. Co to za projekt?

AR: Akademia jest częścią większego projektu EFG odpowiedzialną za najważniejszy po sprzedaży elementy biznesu, czyli za szkolenia i szeroko rozumiany rozwój zarówno partnerów biznesowych, jak i całych struktur w firmie. Projekt już działa, choć jeszcze nie w takiej formule, jak byśmy tego oczekiwali. Jeszcze dużo pracy przed nami, bo jego założenia i plany działania są naprawdę bardzo obszerne.

Akademia Sukcesu EFG będzie miała swoje specjalne odznaczenia i plan kariery, w którym awanse będą uzależnione od dwóch parametrów. Pierwszym są punkty zdobyte za odbyte szkolenia oraz przygotowane i przeprowadzone szkolenia a drugim jest umiejętność wykorzystania tej wiedzy w praktyce. To pokazuje fizyczny dochód osiągnięty z EFG. Głównym założeniem Akademii Sukcesu jest jak najmocniejsze wsparcie EFG w realizacji swojej wizji – stworzenia największej firmy finansowej działającej w MLM w Europie, poprzez profesjonalne szkolenie ludzi tworzących firmę, nie generując przy tym żadnych kosztów dla firmy. To z kolei oznacza, że projekt Akademia Sukcesu w 100% finansuje się sam i to jest jego najmocniejszą stroną.

100% dochodów generowanych przez akademię – a mogę powiedzieć już teraz, że te z miesiąca na miesiąc rosną coraz szybciej – wraca do ludzi w przeróżnej postaci – od konkursów, gdzie nagrodami są np. cenne wycieczki, po dofinansowania do szkoleń czyli np. bezpłatny udział w najciekawszych, firmowych wydarzeniach.

Akademia Sukcesu EFG dostarcza już dziś szkolenia w bardzo promocyjnych cenach w stosunku do tego co proponuje rynek. Rabaty na jakie mogą liczyć nasi partnerzy bardzo często są powyżej 20% od cen, które są ogólnie dostępne, a do tych najmocniej rekomendowanych przez nas finansowanie sięga nawet do 60%.

Wiele osób nawiązuje współpracę z EFG właśnie dla dostępu do Akademii Sukcesu i możliwości szkolenia się po znacznie obniżonych kosztach!  Jako świetny przykład mogę podać dwa szkolenia, gdzie w pierwszym grupa kilku nowych PB uczestniczyła w tygodniowym szkoleniu z rabatem 60% w stosunku do ceny rynkowej, a kilka dni później zaprosiliśmy ponad 60 partnerów EFG za darmo na szkolenie, którego cena przekraczała 1000 PLN.

Uważam to za bardzo duży sukces na samym przecież początku funkcjonowania tego projektu i wierzę w to, że za rok będziemy w stanie nagradzać jeszcze lepiej osoby, które nam zaufały i wiążą z nami budowanie swojej niezależności finansowej.

MM: Jakie w takim razie ma pan plany związane z działaniem Akademii Sukcesu EFG na kolejne lata?

AR: Mamy plan, aby organizować szkolenia otwarte w kilku różnych blokach tematycznych, których celem będzie dodatkowo wsparcie struktur EFG o kolejnych partnerów pozyskanych przez Akademię Sukcesu, ponieważ funkcja rekrutacyjna to kolejne zadanie całego projektu. Obecnie trwają prace nad dedykowanym CRM specjalnie dla akademii, kiedy zostaną ukończone, ruszymy z II fazą projektu.

ReklamaReklama

Planujemy organizację dość dużego szkolenia na ponad 1000 osób. To będzie moment, w którym będziemy w stanie pokazać prawdziwą moc i ambicję EFG. Już teraz organizujemy trzy etapowe szkolenia na bardzo wysokim poziomie z zakresu wystąpień publicznych oraz rewelacyjnie przyciągające coraz większe grupy osób szkolenia z budowy biznesu MLM. Startujemy również z nowym, kilku etapowym szkoleniem menedżerskim. Wszyscy dbamy o to, by być na wszystkich ważnych szkoleniach zewnętrznych, w przygotowaniu jest projekt dotyczący inteligentnego inwestowania na rynkach kapitałowych dedykowany głównie do klientów najbardziej zamożnych. Dzieje się naprawdę dużo. Zachęcam do bardzo bacznego obserwowania zmian i nowości zarówno w EFG jak i Akademii Sukcesu EFG bo to jedyna możliwość, żeby być na czasie. Nasi partnerzy biznesowi oczywiście mają znacznie łatwiej, bo system CRM wysyła do nich na bieżąco informację o wszystkich aktualnościach z życia firmy, ale korzystać mogą wszyscy.

MM: W jakim kierunku rozwijają się wasze cykliczne konferencje edukacyjne?

AR: Idziemy w kierunku znacznego zwiększenia dynamiki projektu, rozwój w ostatnim czasie spowodował to, że od kilku miesięcy organizujemy już dwie konferencje równocześnie. Jest to ważne, ponieważ oznacza, że mamy już na każdej pozycji na wysokim poziomie zmienników. Już od ponad roku organizujemy konferencje w różnych częściach kraju, jednak nie odbywały się one wcześniej równocześnie w dwóch miejscach, a to duża różnica. Prezes Marcin Kuźniar od nowego roku będzie szkolił kolejną grupę przyszłych mówców. Mamy świadomość, że przed nami potrójna konferencja i na pewno będziemy do tego perfekcyjnie przygotowani.

MM: Jaką ma pan wizję rozwoju EFG? Jakie wyzwania na lata 2014/15?

AR: Moja wizja od początku projektu jest niezmienna i spójna z wizją firmy. Osobiście chcę w ciągu jednego miesiąca ze swoją strukturą zabrać na konferencję 1000 nowych osób, a później to powtarzać i iść dalej. Ci co mnie znają wiedzą, że jestem strategiem i w każdym momencie życia patrzę o dwa a czasem trzy kroki dalej niż inni. A to oznacza, że dokładnie wiem, kiedy i co musi się wydarzyć, żeby cel został zrealizowany.

www.akademiamlm.bizwww.akademiamlm.biz

Na comiesięcznych Całodniowych Seminariach Budowy Biznesu pokazuję dokładnie jak wygląda realizacja naszego planu, jakie wyzwania nas czekają w najbliższym czasie oraz na czym musimy głównie skoncentrować swoją uwagę, aby wszystko się udało. Zawsze jest to kolejna dawka mega motywacji dla wszystkich tych, którzy są i chcą być częścią czegoś wielkiego.

Moje główne założenie na kolejny rok to podwojenie struktury, a przy obecnym jej poziomie to już naprawdę duże wyzwanie! Chcę zakończyć prace nad finalnym kształtem Akademii Sukcesu EFG, a także takie poukładanie wszystkiego, aby bez obaw zniknąć na miesięczny urlop i zwiedzić kawałek świata.

MM: Dziękuję za rozmowę.

Artykuł pochodzi z 3 numeru pisma „myEFG”. Więcej tutaj: http://www.networkmagazyn.pl/akademia_mlm_dla_efg_2

Mogą Cię również zainteresować