Badanie Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej w Wielkiej Brytanii o wzroście liczby osób dołączających do biznesu DS/MLM w pierwszym kwartale 2023 roku

przez Maciej Maciejewski
498 odsłony

Ukazało się najnowsze badanie Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej w Wielkiej Brytanii, które ukazało 36% wzrost liczby osób dołączających do branży sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy.

Najnowsze dane brytyjskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (DSA) w pierwszym kwartale 2023 wskazują na znaczny wzrost liczby osób dołączających do marek reprezentujących sektor DS/MLM w pierwszym kwartale 2023 roku. W tym czasie nastąpił wzrost o 36,4%, który stowarzyszenie przypisuje głównie presji inflacji, rosnących kosztów utrzymania i konieczności znalezienia przez ludzi elastycznych sposobów na zwiększenie dochodów w gospodarstwach domowych.

UK DSA szacuje, że 500 000 osób w Wielkiej Brytanii pracuje w branży DS/MLM jako niezależni sprzedawcy, a prawie dwie trzecie (64%) traktuje to zajęcie jako dodatkowe.

– Sprzedaż bezpośrednia i network marketing to kanał sprzedaży detalicznej, który tradycyjnie dobrze radzi sobie w trudnych ekonomicznie czasach. Między innymi dlatego, że ludzie szukają elastycznych sposobów na zwiększenie dochodów gospodarstw domowych bez ponoszenia dodatkowych kosztów, takich jak dojazdy do pracy lub opieka nad dziećmi – powiedziała Susannah Schofield, dyrektor generalny Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej. – Oczekuje się, że to w połączeniu z ludźmi decydującymi się na tańsze luksusy w czasach niepewności finansowej – efekt szminki – zwiększy sprzedaż w sektorze w 2023 roku – dodała. (foto, źródło: Pixabay)

Mogą Cię również zainteresować