Bezpieczeństwo firmowej domeny

przez Maciej Badowski

Firmowa domena jest bardzo ważną częścią funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Strata domeny może negatywnie wpłynąć na postrzeganie biznesu przez klientów, a nawet narazić go na straty finansowe.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Potencjał marketingowy, jaki niesie za sobą domena, jest bardzo duży. Przedsiębiorcy powinni zwracać uwagę na kwestie jej bezpieczeństwa na każdym etapie czyli przed, podczas zakupu i w trakcie użytkowania domeny. Jest to niezwykle istotne, gdyż nawet z pozoru błahe niedopatrzenie może spowodować utrudnienia w korzystaniu, a nawet utratę usługi.

Najkorzystniejszym dla firm rozwiązaniem jest przyjęcie wewnętrznych standardów, które zapewnią bezpieczeństwo posiadanego adresu internetowego. Do najczęstszych przyczyn utraty domen można zaliczyć zaniedbania ze strony abonentów, jak również rejestratorów. Użytkownicy domen zapominają o przedłużeniu ważności rejestracji domeny, podają niewłaściwe dane podczas jej zakupu, bądź udostępniają hasła do paneli administracyjnych nieupoważnionym osobom. Z drugiej strony, rejestratorzy często nie dbają o bezpieczeństwo prawne cesji domen, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo użytkowanej domeny.

Domena internetowa ma ogromne znaczenie dla przedsiębiorstwa. Odpowiednie jej zabezpieczenie gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie serwisu www firmy co sprawia, że więcej osób może zapoznać się z oferowanymi usługami lub produktami. Pozytywnie wpływa również na komunikację z klientami za pośrednictwem internetu. Dlatego tak ważna jest wiedza z zakresu profilaktyki ochrony adresu internetowego oraz poprawności podawanych danych podczas rejestracji.

Mogą Cię również zainteresować