Bilety lotnicze tanie jak autobusowe?

412 odsłony

Rewolucja w transporcie lotniczym. W lipcu bilety lotnicze powinny być tak tanie, jak autobusowe. Wszystko dzięki LOT-owi, który postanowił zawalczyć o klientów – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.


LOT ma zamiar uruchomić tanie połączanie pomiędzy największymi miastami w Polsce. Średnia cena biletu wyniesie około 200 zł, najtańsze mają być po 70 zł.

Polskie Linie Lotnicze podkreślają, że akcja uda się tylko wtedy, gdy pomocną rękę podadzą samorządy. Choć zakazane jest przez Unię Europejską dotowanie połączeń, to możliwe jest spożytkowanie środków przeznaczonych na promocję regionów. Warunkiem jest wygranie przetargu. „Pomyślny przebieg całego projektu przyciągnąłby do latania także przeciętnych Polaków, bo obecnie z transportu lotniczego korzystają głównie biznesmeni i zagraniczni turyści -– podkreśla „Dziennik Gazeta Prawna”.

Co to oznacza dla turystów? Przede wszystkim nie ograniczoną możliwość dowolnego przemieszczenia się m.in. po kraju. Zamiast brudnych i powolnych kolei, będzie można wybrać równie tani transport lotniczy. Życzymy powodzenia w realizacji projektu.

Mogą Cię również zainteresować