Biomax SA decyduje się na MLM

przez Maciej Maciejewski

Poruszająca się w dziedzinie biotechnologii firma Biomax SA poinformowała na swojej stronie internetowej, że rozpoczęła ofertę prywatną, zamierza pozyskać od inwestorów kwotę blisko 5 mln zł i pod koniec września br. zadebiutować na rynku NewConnect.


Pozyskany kapitał spółka chce przeznaczyć na działania związane z wdrożeniem innowacyjnych technologii i preparatów biotechnologicznych na rynek krajowy i zagraniczny. Zdaniem firmy debiut na NewConnect umożliwi jej prowadzenie prac badawczych nad nowymi technologiami i preparatami, stworzenie platformy sprzedażowo-zakupowej, poszerzenie wyspecjalizowanej kadry pracowniczej, wybudowanie zakładu produkcyjnego i laboratorium biotechnologicznego. Docelowo Biomax chce rozpocząć własną produkcję kolagenu do celów spożywczych (dodatki do żywności), kosmetycznych (maseczki, kremy, żele) oraz farmaceutycznych (maści, plastry kolagenowe).

Działalność firma rozpocznie od dystrybucji produktów biotechnologicznych (głównie poprzez sklep internetowy) oraz nawiązywania kontaktów handlowych z partnerami biznesowymi w kraju i za granicą. Kolejnym etapem będzie dystrybucja produktów biotechnologicznych w trzech kanałach dystrybucyjnych tj. rynek tradycyjny,
e-commerce oraz MLM (Multi Level Marketing). I ta informacja oczywiście zainteresowała nas najbardziej, dlatego skontaktowaliśmy się wczoraj z prezesem spółki i poprosiliśmy o komentarz w kwestii zainteresowania się formą sprzedaży produktów w systemie network marketingu:

– Ważną grupą wyrobów w naszej ofercie będą kosmetyki, a jak wiadomo, w MLM produkty te sprzedają się bardzo dobrze. Marketing sieciowy jest również według nas świetnym sposobem na rozpoznanie i zbadanie rynku, szybkie uzyskanie informacji zwrotnej od klientów. Będzie to jeden z trzech kanał dystrybucji dla spółki Biomax, ale jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to będziemy go rozbudowywać. Niektóre, wyselekcjonowane produkty będziemy sprzedawać tylko w systemie MLM. Jeśli chodzi o sam kolagen, to na początku nasze kosmetyki będziemy produkować na bazie kolagenu importowanego, ale kiedy postawimy fabrykę i pozyskamy fundusze z emisji, rozpoczniemy produkcję polskiego kolagenu, na bazie własnego patentu. Biotechnologia w Polsce to branża innowacyjna o dużym potencjale wzrostu. Szacujemy, że w przyszłym roku przychody spółki wyniosą około 1,88 ml PLN, a w 2012 roku sięgną 7,8 mln PLN. Do 2015 roku chcemy zdobyć około 5% udziałów w rynku biotechnologii produktów – powiedział nam Andrzej Bartoszewicz, prezes zarządu Biomax SA.

Andrzej Bartoszewicz, prezes zarządu Biomax SA ukończył Gdańską Akademię Bankową – UG (1997-1998), Podyplomowe Studia Bankowości i Finansów, szkolenie z zakresu papierów wartościowych, kurs maklerski. Jest członkiem rady nadzorczej w firmach: Baltex Energia SA, Baltex- Energia Wiatrowa Sp. z o.o. i Baltex-Power SA. Występuje jako doradca zarządu firmy Drutex SA. Posiada doświadczenie jako: prezes zarządu Pro Service Sp. z o.o., członek zarządu i dyrektor finansowy Epigon SA i Stocznia Gdynia SA. Dyrektor Centrum Klientów Korporacyjnych w Gdyni Bank Pekao SA i dyrektor Banku Pekao SA III Oddział w Gdańsku (źródło: www.biomaxsa.pl).

Mogą Cię również zainteresować