Biznes MLM i podstawowe NIEPOROZUMIENIE w POROZUMIEWANIU SIĘ

przez Maciej Maciejewski

Człowiek jest zwierzęciem stadnym. Żyjemy z ludźmi, dla ludzi, razem… Dlatego na pewno zgodzisz się ze mną, że najważniejszą umiejętnością w całym naszym życiu, jaką człowiek może nabyć, jest umiejętność porozumiewania się z drugim człowiekiem. Zatem to od jakości naszego porozumienia będzie zależała jakość naszego życia.

Paweł Borecki

I – uwaga – nie mówię tutaj wyłącznie o standardzie. Chodzi mi o w pełni szerokie spektrum jakości naszego życia. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie z tego faktu sprawy i niepoprawne porozumiewanie się z ludźmi prowadzi do wielu nieporozumień, a w konsekwencji do porażek.

Dlaczego tak jest? Być może podczas kontaktu, rozmowy, czyli w procesie porozumiewania się, to Ty myślisz, że druga osoba Cię zrozumie? A może wydaje Ci się wtedy, że jeśli powiesz drugiej osobie, że ona ma coś zrobić, to wskazówka lub zadanie zostanie wykonane? Dokładnie tak, jak jej to powiesz? A może wychodzisz z założenia, że natychmiast możesz zbudować tak dobrą relację, iż zapracuje ona na całe Twoje życie? No nic bardziej mylnego.

Dlaczego tak jest? Dlaczego tak się dzieje, że ta bez wątpienia najważniejsza umiejętność ludzka w życiu każdego człowieka – komunikacja, porozumiewanie się, budowanie relacji czyli aspekty, które tworzą całą naszą egzystencję… Dlaczego to jest takie słabe? Czemu nie możemy się właściwie porozumieć, żeby nasze życie było właściwe i usiane sukcesami? Dlaczego?

Clue tego niezmiernie ważnego problemu tkwi dokładnie pomiędzy naszymi uszami. W naszych głowach. Ale – uwaga – na szczęście również oprócz symptomów to właśnie w tym kluczowym miejscu naszych organizmów, w tym epicentrum zawiadującym naszymi myślami i działaniami, znajdują się jeszcze diagnoza i lekarstwo.

Chcesz się dowiedzieć, jak w naszym ludzkim systemie informatycznym odnaleźć ten właściwy twardy dysk? Chcesz poznać poprawne hasło do otwarcia swojego prywatnego folderu o nazwie JAKOŚĆ ŻYCIA? Mówisz i masz. Wszystko wyjaśniam w tym miejscu. Powodzenia.

Mogą Cię również zainteresować