BIZNESOWY KOMPAS #10. Network marketing w Polsce. Podstawy prawne

przez Maciej Maciejewski

„Po pierwsze, wiele osób nie wie, jak w ogóle rozpocząć działalność w network marketingu. Dzisiaj to wyjaśnię. Po drugie są też ludzie, którzy z różnych powodów uważają system MLM za twór niezbyt legalny. Ten problem również postaram się omówić” – powiedział podczas wykładu nasz dyżurny prawnik.

Aby robić coś dobrze, trzeba zacząć od podstaw. Aby dobrze robić jakikolwiek biznes, trzeba znać podstawy prawne w jakich się poruszamy. Kilka dni temu w ramach projektu BIZNESOWY KOMPAS podczas kolejnego odcinka programu Strefa Legal Alert, Konrad Makarewicz przybliżył nam m.in. takie zagadnienia:  

  • Jakie są podstawy prawne branży sprzedaż bezpośrednia i network marketing?
  • Jakie są argumenty potwierdzające legalność tego biznesu?
  • Jakie przepisy szczególnie dotyczą osób zajmujących się tym sektorem?
  • O czym bardzo często zapominamy budując biznes w network marketingu?
  • O co należy zadbać, żeby nie mieć problemów prawnych?

I co nader cenne, ta bardzo ważna tematyka była poruszona z punktu widzenia partnera firmy marketingowej, a nie samej firmy funkcjonującej w tym modelu. Wykład odbył się 13 marca br.

Live można zobaczyć w tym miejscu: NETWORK MAGAZYN

Nasze pozostałe archiwalne materiały znajdziesz tutaj: YOUTUBE 

Zapraszamy również na fanpage projektu: FACEBOOK 

Konrad Makarewicz z wykształcenia jest prawnikiem, a w dodatku sprawnie buduje biznes. Praktykujący radca prawny z zamiłowania networker i przedsiębiorca. Współwłaściciel spółki szkoleniowo-doradczej i założyciel fundacji. Z systemem network marketingu związany od kilku lat. Zbudował struktury i organizację m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Kiedyś działał w biznesie tylko offline, teraz łączy offline z online i dalej rozwija się w kierunku online. Uwielbia formę live’ów. Uczy postaw przedsiębiorczych. Pewien czas temu pojawił się jego e-book w tematyce błędów, które popełniają ludzie na starcie z własną firmą/biznesem. W naszym projekcie będzie dyżurnym prawnikiem. Jego format skupiać się będzie m.in. na praktycznych zagadnieniach prawnych podawanych w przystępnej formie.

Mogą Cię również zainteresować