BIZNESOWY KOMPAS #17. Co jest prawnie zakazane w systemie MLM?

przez Maciej Maciejewski
295 odsłony

Jak każda działalność biznesowa, tak i network marketing ma swoje reguły. Jest to jednak na tyle elastyczna działalność gospodarcza, że mnóstwo ludzi rozwijających MLM nie ma pojęcia, że łamie prawo lub działa na jego granicy.

10 kwietnia br. w ramach strefy LEGAL ALERT, nasz redakcyjny prawnik Konrad Makarewicz poruszy właśnie tę nader ważną kwestię. Wyjaśnił m.in. jakie praktyki w network marketingu grożą odpowiedzialnością prawną, które z nich są nagminne, jakie reguły są najczęściej łamane i jaka realnie grozi za to kara.

Rekomendacja i sprzedaż też mają swoje wymagania. Live nie dotyczył praktyk podatkowych, a tych które mają miejsce w codziennych działaniach osób zajmujących się branżą sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy (DS/MLM). Temat został poparty case study, czyli przykładami z życia, a wszystko w ramach naszego projektu BIZNESOWY KOMPAS. 

Live można zobaczyć w tym miejscu: NETWORK MAGAZYN

Nasze pozostałe archiwalne materiały znajdziesz tutaj: YOUTUBE 

Zapraszamy również na fanpage projektu: FACEBOOK

Konrad Makarewicz z wykształcenia jest prawnikiem, a w dodatku sprawnie buduje biznes. Praktykujący radca prawny z zamiłowania networker i przedsiębiorca. Współwłaściciel spółki szkoleniowo-doradczej i założyciel fundacji. Z systemem network marketingu związany od kilku lat. Zbudował struktury i organizację m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Kiedyś działał w biznesie tylko offline, teraz łączy offline z online i dalej rozwija się w kierunku online. Uwielbia formę live’ów. Uczy postaw przedsiębiorczych. Pewien czas temu pojawił się jego e-book w tematyce błędów, które popełniają ludzie na starcie z własną firmą/biznesem. W naszym projekcie będzie dyżurnym prawnikiem. Jego format skupiać się będzie m.in. na praktycznych zagadnieniach prawnych podawanych w przystępnej formie.

Mogą Cię również zainteresować