Blog kluczem do sukcesu

przez Justyna Kaczmarczyk
531 odsłony

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu Biznes Edukacja zakończyło się sukcesem. Podczas blisko 3 godzinnego wystąpienia Macieja Budzicha rozgorzała gorąca dyskusja na temat tajników budowania profesjonalnego wizerunku w sieci. Jednakże tematyka nie została wyczerpana, wkrótce kolejne spotkanie…

„Mistrzostwo świata! Inspirujące! Żywe tempo, świetny kontakt z uczestnikami. Maciej mówił nie tylko do rzeczy, ale i do ludzi” — takie opinie zostały wymienione po pierwszym szkoleniu poprowadzonym przez Macieja Budzicha w ramach kursu „Wizerunek w sieci”. Kolejne odbędzie się w najbliższy poniedziałek, zapisy trwają tylko do piątku!

Na spotkaniu Maciej Budzich przedstawił wprowadzenie do tego, jak krok po kroku stworzyć internetowy ekosystem dla swojego biznesu. Współczesny przedsiębiorca musi być zaangażowany w portale społecznościowe, posiadać własna stronę internetową, a autorski blog jest niezbędny. Maciek, w jedyny dla siebie, niepowtarzalny sposób, opowiedział jak to zrobić.

Mediafun zwrócił uwagę na najczęściej popełniane błędy przez blogerów:

  • nieestetyczny wygląd bloga – „animowane cuda” i „mroczne kolory”, jak określił to Maciej, przestały przyciągać czytelników
  • brak czytników kanałów RSS (umożliwiających gromadzenie informacji z wielu źródeł)
  • brak blogrolli (mechanizmów wymiany linków pomiędzy blogami)

Wskazał również możliwości zarabiania na blogu, dzięki programowi partnerskiemu, dystrybucji e-booków czy klasycznym reklamom bannerowym. Teoria została poparta przykładami dobrych i złych praktyk – blogów i stron uczestników, obecnych na szkoleniu.

Kolejne spotkanie będzie traktować o najważniejszych narzędziach pracy nowoczesnego przedsiębiorcy. Maciej Budzich pokaże, jak efektywnie wykorzystać potencjał narzędzi internetowych: serwisów, komunikatorów oraz blogów do tworzenia własnej sieci kontaktów. Jak zachęcić swoich czytelników do oceniania, komentowania, polecania, będzie można się dowiedzieć już 2 sierpnia o godzinie 18.00. Oczywiście, w pokoju wideokonferencyjnym Vidnet, w cyklu Biznes Edukacja.Uwaga! Zapisy tylko do 30 lipca!

Zarejestruj się teraz!

Nie zwlekaj! Z ostatnich badań Gazety.pl i spółki Polskie Badania Internetu wynika, iż 10% Polaków czyta blogi, a 3% przyznaje się do komentowania wpisów. Wykorzystaj to, aby osiągnąć sukces.

Mogą Cię również zainteresować