Boisz się wystąpień publicznych? Sprawdź STAGE VR

przez Marek Wyrzychowski
1410 odsłony

Wystąpienia publiczne to zagadnienie, które stresuje ludzi najbardziej. Jak udowodniły profesjonalne badania, większość z nas ma potężniejszą obawę przed wyjściem na scenę, bardziej boi się powiedzieć do publiczności kilka zdań… niż pomyśleć o śmierci. Tak – bardziej boimy się prostego przemówienia niż zgonu.

Tak naprawdę nikt nie wie do końca, skąd bierze się trema i dlaczego ludzie boją się wystąpień publicznych. Czynników stresogennych w tym przypadku jest bardzo wiele, ale pewne jest jedno. Niezależnie od tego, jak długo ktoś wychodzi na scenę, przed publiczność, niezależnie od tego, jak dobrze to robi – stres jest zawsze. Nie da się wyeliminować tremy totalnie. Ale z drugiej strony, jeżeli ktoś nie praktykuje, nie ćwiczy przemawiania przed publicznością, zawsze wypadnie mniej korzystnie niż ktoś, kto robił to wielokrotnie. Zatem można stres związany z prelekcjami zminimalizować do minimum i robić występy publicznie tak profesjonalnie, że nikt naszej tremy w ogóle nie zauważy. W czym sęk? A no w treningu! Trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć…

Tak, tylko tutaj pojawia się mały problem. Jak zgromadzić kilkadziesiąt czy kilkaset osób w jednym miejscu? I jak zmusić ich do tego, żeby wysiedzieli w fotelach chociaż godzinę, abyśmy mogli potrenować? I tutaj do akcji wkracza rzeczywistość wirtualna. 

 

Ciekawym rozwiązaniem może być w tym przypadku wykorzystanie VR czyli rzeczywistości wirtualnej.  Projekt o nazwie STAGE VR wprowadził niedawno na nasz rynek Dawid Świstek – jeden z najlepszych i najbardziej charyzmatycznych mówców w Polsce, a okazję do sprawdzenia jak to działa w praktyce mieliśmy podczas konferencji Life Balance Congress:

– Miałam możliwość doświadczenia tej metody na sobie. Co mogę powiedzieć? Czad! To jest mega urządzenie! Dla mnie to całkowita rewolucja. Oszczędzamy czas, koszty, możemy się uczyć i doskonalić swoje umiejętności związane z wystąpieniami publicznymi kiedy i gdzie tylko chcemy! I jednocześnie mamy możliwość ciągłego zaangażowania i praktykowania. Sama dość dużo czasu poświęciłam na naukę wystąpień publicznych i wiem czego najbardziej w tej kwestii wszystkim brakuje. Oczywiście praktyki. Tak, właśnie praktyki i doświadczenia. Bez tego nie jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzonych efektów. A tutaj, dzięki zastosowaniu nowej technologii, mamy taką możliwość. Od kiedy zajęłam się biznesem MLM mocno pracuję nad sztuką komunikacji i wysławianiem się. W naszej pracy niezbędne jest, aby być wysłuchanym. Do tego potrzebna jest właśnie umiejętność skutecznego mówienia tak, żeby otoczenie chciało nas słuchać. Nie ważne czy to będzie ciotka, sąsiadka, partner, grupka znajomych czy większa publiczność. Zasady wszędzie są takie same – powiedziała nam Żaneta Ściwiarska, która podczas Life Balance Congress sprawdziła działanie systemu STAGE VR.

Żaneta Ściwiarska & Dawid ŚwistekŻaneta Ściwiarska & Dawid Świstek

Decydując się na zakup tego programu w celu nauki wystąpień publicznych otrzymujemy niezbędne osprzętowanie oraz ciągłą analizę i kontrolę postępów naszej edukacji. Koszt inwestycji jest niewielki, a najnowszy sprzęt oraz dostępna technologia w STAGE VR pozwalają z dowolnego miejsca na świecie uczyć się wystąpień publicznych bez dodatkowych kosztów, takich jak logistyka, transport, a co najważniejsze nie marnując dużej ilości czasu.

Połączenie edukacji z wirtualną rzeczywistości otwiera możliwości jakie nie były do tej pory dostępne dla każdego. Ucząc się wystąpień w STAGE VR mamy możliwość codziennego ćwiczenia w realnych warunkach, które samodzielnie możemy dostosowywać do swoich aktualnych potrzeb. Co ciekawe badania potwierdzają, że nauka z wykorzystaniem technologii VR zwiększa poziom zaangażowania i motywacji do zdobywania wiedzy.

Ponoć nauka za pośrednictwem VR następuję kilkukrotnie szybciej niż w przypadku innych mediów. Wykorzystując głęboką immersję, możemy doświadczać identycznych bodźców jak w świecie rzeczywistym. Dzięki sztucznej inteligencji oraz technologii VR możemy w ciągu chwili przenieść się na salę wypełnioną ludźmi i ćwiczyć w realnych warunkach swoje prezentacje i wystąpienia, otrzymując automatycznie pełny feedback i raport dotyczący naszej prelekcji. Terapia ekspozycyjna w wirtualnej rzeczywistości (VRET) może skutecznie redukować lęk przed wystąpieniami publicznymi. To jest naprawdę fascynujące! Sprawdźcie sami.

Mogą Cię również zainteresować