Boom na stacje elektryczne w USA

494 odsłony

Blisko 5 tysięcy stacji do ładowania pojazdów elektrycznych powstanie w najbliższym czasie na terenie Stanów Zjednoczonych. Pomysłodawca, Firma Coulomb Technologies, chce stać się światowym liderem w dostarczaniu tego typu usług.

Chevrolet Volt
Chevrolet Volt

Cały projekt ma pochłonąć 37 milionów dolarów, z czego 15 milonów zostanie pokryte przez rząd Stanów Zjednoczonych, w ramach stymulowania ekonomii. Natomiast współpracujący producenci samochodów zapewnią dostępność swoich samochodów elektrycznych w tych miastach (Chevrolet Volt, Ford Transit Connect, Ford Focus BEV oraz Smart Fortwo), dzięki czemu będzie możliwe zebranie ze stacji ładowania danych o sposobie ich wykorzystania oraz ich przeanalizowanie.

Podobne instalacje istnieją w Europie. Ba, nawet w Polsce,a konkretnie w stolicy. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” Coulomb Technologies w ostatnim czasie zainstalowało pierwszą stację ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie, na ul. Kruczej. Teraz, w ramach programu ChargePoint America, we współpracy z Chevroletem, Fordem i Smartem, ma zamiar zainstalować tysiące punktów ładowania w Austin, Detroit, Los Angeles, Nowym Jorku, Orlando, Sacramento, San Jose/San Francisco, Redmond oraz w Waszyngtonie.

Mogą Cię również zainteresować