Międzynarodowe Dni Krwiodawstwa CALIVITA INTERNATIONAL

przez Piotr Hoffmann
568 odsłony

Międzynarodowe Dni Krwiodawstwa CALIVITA INTERNATIONAL Piotr Hoffmann W dniach 11-12 maja 2007 roku miała miejsce szczytna akcja pod hasłem "Międzynarodowe Dni Krwiodawstwa" zorganizowana w 12 krajach Środkowowschodniej Europy przez firmę CaliVita International.

Krwiodawcy to szczególni i wyjątkowi ludzie – oddawanie krwi oznacza bowiem ofiarowanie życia. Krew jest bezcennym lekiem, którego nigdy nie udało się wytworzyć syntetycznie. Nowi dawcy są więc potrzebni każdego dnia, a ich pozyskanie często staje się nie lada wyczynem.

 

Dlaczego krew jest potrzebna?

Co piąta osoba trafiająca do szpitala potrzebuje krwi. Krew jest wykorzystywana od początku XX wieku, tzn. od momentu odkrycia różnych grup krwi. Od tamtego wydarzenia stała się ona istotnym elementem terapii. Odgrywa podstawową rolę podczas zabiegów operacyjnych, niektórych ratujących życie form leczenia oraz do produkcji leków. Dzięki regularnemu oddawaniu krwi przez stałych dawców, zapewniony jest jej zapas w większości krajów. Odpowiednie rezerwy krwi to bezpieczeństwo dla nas wszystkich, albowiem każdy z nas może potrzebować krwi, ale nie każdy z nas może ją oddawać.

Indie rekordzistą

11 maja br. odbyła się dwudniowa akcja Międzynarodowe Dni Krwiodawstwa zorganizowana w 12 krajach środkowowschodniej Europy przez firmę CaliVita International. Ta network marketingowa firma, nazwana w Polsce California Fitness, z pomocą Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przygotowała specjalne punkty do oddawania krwi w 25 polskich miastach. Interesującym aspektem przedsięwzięcia był fakt, iż zawsze szczytny cel oddawania krwi CaliVita postanowiła powiązać z biciem rekordu Guiness`a, który od 2004 roku należy do Indii, gdzie w ciągu jednego dnia krew oddało 18 tysięcy dawców. My przypatrywaliśmy się akcji i oczywiście oddaliśmy własną krwawicę w Katowicach przy ul. 1 Maja w budynku Śląskiej Fabryki Lamp "Helios".

Mogą Cię również zainteresować