Chcesz zmian w swoim życiu? Trzeba zmienić otoczenie!

przez Natalia Samarec

Na szkoleniach motywacyjnych często się podkreśla, że jeśli chcesz zmienić własne życie i wejść na wyższy poziom, musisz zmienić otoczenie i zacząć komunikować się z ludźmi sukcesu. Jak myślisz, czy to ma sens?

źródło: Pixabayźródło: Pixabay

Dlaczego tak ważne jest kim są Twoi znajomi oraz w otoczeniu jakich osób przebywasz na co dzień? To nie znaczy, że nasi obecni znajomi są źli, czy nie są godni naszej uwagi, lecz bardzo często razem z nami tkwią w pułapce własnych problemów. By zacząć szukać rozwiązania, zamiast pustego gadania o problemach, trzeba popatrzeć na świat oraz różne sytuacje życiowe zupełnie z innego punktu widzenia – oczami osoby spoza tego naszego kręgu znajomych, posiadających określony stereotyp zachowań.

Ludzie osiągający sukces w życiu mają specyficzny sposób myślenia i działania. Niestety nie da się tego nauczyć wyłącznie czytając mądre książki i słuchając wykładów motywacyjnych. Jest to niełatwa praca nad sobą, która trwa przez całe nasze życie.

Można to porównać z nauką języka obcego. Można się nauczyć języka np. włoskiego chodząc na kursy czy do szkoły językowej. Ale znacznie szybciej, sprawniej i płynniej zaczniesz mówić mieszkając we Włoszech. Codziennie komunikując się z Włochami w ich języku.

Tak samo jest ze zmianą mentalności, światopoglądów, sposobu myślenia i działania. Trzeba się zanurzyć w świat sukcesu poprzez zmianę otoczenia i ciągłą komunikację z osobami, od których wiele rzeczy możemy wchłonąć. Co może CI zapewnić komunikacja z ludźmi sukcesu?

  • Możliwość pozyskania wartościowych kontaktów.
  • Możliwość nauczenia się czegoś nowego.
  • Doładowanie „wewnętrznego akumulatora”.
  • Czerpanie inspiracji.
  • Uczenie się znajdowania różnych możliwości i rozwiązania na każdą sytuację.
  • Omówienie ciekawych pomysłów.
  • Umiejętność wykorzystywania różnych okazji.
  • Zmianę myślenia.
  • Możliwość zmiany całego swojego życia.

Czy to takie proste? Zmieniasz otoczenie i wszystko się samo zmienia? No prawie. Jest jeden haczyk… Kim Ty jesteś? Czy ludzie sukcesu będą chcieli się z Tobą komunikować? Ludzie sukcesu to osoby, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, lecz nie marnują czasu na ludzi o postawie roszczeniowej, na tych, którzy ciągle szukają winnych swoich niepowodzeń i porażek, a na każdą radę odpowiadają „Tak, ale…”.

Z tego wszystkiego wynika, że bez zmiany otoczenia nie staniesz człowiekiem sukcesu, a bez zmiany osobistej nie zmienisz otoczenia. Czy to jest zamknięte koło? Nie. Raczej dwa niezwykle ważne, równoległe kierunki działania w procesie transformacji swojego życia. Zatem do dzieła!

Natalia & Paweł SamarcowieNatalia & Paweł Samarcowie

Autorka tekstu, wspólnie z mężem Pawłem, budują swój biznes MLM w branży health & wellness. Marketingiem sieciowym zajmują się od 1996 roku. Po 4 latach działalności w biznesie na Ukrainie przyjechali do Polski, by promować te idee tutaj. Nie znając na początku ani jednego słowa w języku polskim, zbudowali piękną i skuteczną strukturę, liczącą ponad 15 000 dystrybutorów. Dziś ich struktury sukcesywnie działają w wielu krajach: Słowacja, Węgry, Austria, Czechy, Kanada, Ukraina, Polska. Są autorami uznanych systemów szkoleniowych na temat MLM, które skutecznie łączą wiedzę i codzienną praktykę. „Marketing sieciowy dał nam wszystko: spokój rodzinny, realizacje najśmielszych marzeń i pewną przyszłość naszym dzieciom. Możemy śmiało stwierdzić, że działanie w biznesie MLM to jest największy interes naszego życia!” – twierdzą Natalia i Paweł Samarec. Źródło publikacji: www.mentormlm.biz/blog/

Mogą Cię również zainteresować