Ciekawa współpraca Herbalife z Plastic Bank w walce z zanieczyszczeniami środowiska

przez Maciej Maciejewski
2488 odsłony

Działający w systemie MLM koncern Herbalife Nutrition ogłosił dwuletnie, globalne partnerstwo z Plastic Bank – przedsiębiorstwem społecznym, które działa na rzecz powstrzymania zaśmiecania oceanów plastikiem. Kooperacja ma zapobiec zanieczyszczaniu oceanów 400 000 funtów plastiku do 2023 roku.

źródło: Pixabay

To co się dzieje w oceanach jest wprost zatrważające. Z wody wyławia się tony śmieci, zatem każda próba przeciwdziałaniu takim zbrodniom dla środowiska naturalnego jest na wagę złota. Dodatkową korzyścią współpracy tych dwóch podmiotów jest to, że członkowie społeczności Plastic Bank w Indonezji mogą wymieniać odpady z tworzyw sztucznych na korzyści poprawiające jakość życia.

– Zdrowie naszej planety wpływa na zdrowie jednostek. Nasze partnerstwo z Plastic Bank pomoże poprawić stan oceanów na świecie, jednocześnie stwarzając ludziom możliwość przyłączenia się do naszych wysiłków – powiedziała Erin Richards-Kunkel, starszy dyrektor ds. partnerstwa strategicznego i CSR w Herbalife Nutrition.

Warto dodać, że cała akcja jest tylko częścią szeroko zakrojonych wysiłków firmy Herbalife, mających na celu osiągnięcie 50 milionów pozytywnych skutków, które odżywią ludzi i planetę jeszcze przed jej 50 rocznicą działalności, która przypada w roku 2030.

Mogą Cię również zainteresować