Czasomierz drogi ale niecodzienny

163

Tym razem to nie jest żaden koncept. Ten ekskluzywny zegarek został wyposażony w jedną z najbardziej pomysłowych metod na pokazywanie godziny.

Ten zegarek jest prawdziwym arcydziełem i majstersztykiem w swojej klasie. Stworzony przez Harry Winston Inc. – firmę produkującą ekskluzywne zegarki i biżuterię, został zaprezentowany w czasie targów jubilerskich Baselworld 2011. Opus Eleven ma nie tylko typowy dla drogich zegarków elegancki wygląd, ale zachwyca przede wszystkim mechanizmem pokazującym aktualną godzinę.


Zamiast tradycyjnej tarczy, praktycznie całą powierzchnię zegarka zajmuje skomplikowany mechanizm, który pokazuje godzinę. Liczba wyświetlana jest w centrum mechanizmu – całą resztę zajmują jego elementy. Minuty odczytuje się na bocznej, mniejszej tarczy. Najciekawszy jest jednak moment zmiany godziny, kiedy mechanizm na krótką chwilę zmienia się całkowicie, płynnie przestawiając poszczególne elementy i układając cyfry nowej godziny.

Opus Eleven jest już dostępny w sprzedaży. Podstawowa wersja zegarka kosztuje 230 tys. dolarów. Dla zamożniejszych klientów przygotowana została jeszcze wersja wysadzana diamentami. Poniżej dwa filmy przedstawiające działanie tego niesamowitego zegarka:

Mogą Cię również zainteresować