Dlaczego kobiety są zmęczone w pracy?

przez Maciej Badowski
378 odsłony

Zaczynając rano pracę powinniśmy być, niezależnie od płci, tak samo wypoczęci i pełni zapału. Niestety, ponoć kobiety znacznie częściej od mężczyzn przychodząc do pracy są zmęczone, zanim rozpoczną nowy dzień np. w biurze.


Dzieje się tak dlatego, że dla kobiety czas dziennej aktywności jest z reguły znacznie dłuższy niż dla mężczyzn i zazwyczaj musi ona wcześniej niż mężczyzna wstać rano, aby przygotować do pracy siebie, dzieci i często też… swojego męża.

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono w tym temacie ciekawe badania. Sprawdzono, ile czasu zabiera kobietom i mężczyznom przygotowanie się rano do pracy. O ile mężczyźni potrzebują zaledwie 49 minut, aby od momentu wstania zamknąć za sobą drzwi mieszkania i wyjść do pracy, kobieta potrzebuje blisko dwóch godzin. Więcej czasu zajmuje im przygotowanie siebie oraz prace domowe, śniadanie dla rodziny, przygotowanie dzieciom kanapek do szkoły.

Kobiety z reguły również kładą się później, ostatnie chwile przed snem spędzając nie na relaksie, ale na myciu naczyń, sprzątaniu mieszkania i zajmowaniu się dziećmi. Naukowcy obliczyli, że dziennie prace te trwają około 3 godziny i 15 minut. Nic więc dziwnego, że mężczyźni przychodzą do pracy wypoczęci i uśmiechnięci, a kobiety czują się, jakby już miały za sobą część codziennego dnia pracy. Mówi się, że wieczorne przygotowanie odzieży na drugi dzień i ogarnięcie domu sprawia, że oszczędzamy więcej czasu, niż gdybyśmy te same czynności wykonywali następnego dnia rano.

Mogą Cię również zainteresować