dōTerra ma nową linię mineralnych kosmetyków do opalania

przez Maciej Maciejewski
946 odsłony

Firma dōTERRA ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej, kompleksowej linii produktów do opalania. System dostarczania słońca dōTERRA obejmuje wiele formatów SPF i kojący spray po opalaniu. Filtry przeciwsłoneczne tej marki wyrabiane są na bazie minerałów, więc – jak informuje producent – nie wchłaniają się w skórę.

– Stosowanie kremu z filtrem to ważny nawyk profilaktycznej opieki zdrowotnej, który należy pielęgnować przez cały rok. Nowe produkty do opalania dōTERRA zapewniają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, jednocześnie odżywiając skórę bezpiecznymi, naturalnymi składnikami, w tym witaminą E i bogatymi w przeciwutleniacze roślinami, takimi jak evodia, olej z pestek winogron i olejki eteryczne CPTG – powiedziała dr Amy Wolthoff , dyplomowany dermatolog i członek komitetu ds. nauki i edukacji medycznej w dōTERRA.

Dziś na całym świecie obchodzony jest  National Sunscreen Day czyli Narodowy Dzień Ochrony Przeciwsłonecznej. Zainicjowano go w Australii w roku 1930, aby promować świadomość znaczenia noszenia filtrów przeciwsłonecznych. Oparzenia słoneczne mogą zwiększać ryzyko zachorowania na raka skóry, dlatego konieczne jest, aby każdy zdawał sobie sprawę z tego, jak ważne jest noszenie filtrów przeciwsłonecznych.

Dzień Ochrony Przeciwsłonecznej obchodzony jest co roku 27 maja. Filtry przeciwsłoneczne istnieją od początku XX wieku i zawierają faktor ochrony przeciwsłonecznej (SPF), który odkryto wkrótce potem. Filtry przeciwsłoneczne są również nazywane balsamami do opalania i występują w różnych formach, takich jak kremy, spraye, żele, sztyfty, a nawet puder. Te miejscowe produkty są stosowane na naszą skórę, aby zminimalizować ostre skutki promieni ultrafioletowych (UV). National Sunscreen Day podnosi świadomość fotoochronnych właściwości filtrów przeciwsłonecznych.

Mogą Cię również zainteresować