dōTERRA zdobyła nagrodę SEAL Environmental Initiative Award 2023

przez Maciej Maciejewski
2348 odsłony

Firma dōTERRA została uznana za zwycięzcę konkursu SEAL Environmental Initiative Award 2023 za wyprodukowanie pierwszego w 100% czystego olejku brzozowego, a także za działania związane ze zrównoważonym pozyskiwaniem brzozy. Nagrody SEAL przyznawane są podmiotom, które wnoszą wymierny wkład w zrównoważony rozwój, osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska i przywództwo.

Należy podkreślić, że poruszająca się w systemie MLM spółka dōTERRA została już po raz drugi nagrodzona prestiżowym SEAL Awards za swoje wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Aby zaoferować czysty olejek eteryczny z brzozy, dōTERRA przeszła przez prawie dziesięcioletni proces produkcji olejku na dużą skalę. Obecnie olejek eteryczny z brzozy dōTERRA jest produkowany z wykorzystaniem całej brzozy pochodzącej z istniejącego w regionie zrównoważonego przemysłu drzewnego.

– W przemyśle drzewnym brzoza jest uważana za drzewo o niskiej wartości, które również spowalnia regenerację lasów. Firmy drzewne ostatecznie usuwają i utylizują brzozy, aby stworzyć zdrowsze lasy. Firma dōTERRA wykorzystała ten proces pobierając korę z usuniętych drzew przed ich dalszym przetwarzaniem. Inicjatywa ta nie tylko dostarcza pierwszy w historii czysty olejek brzozowy na światowy rynek aromaterapii i olejków eterycznych, ale także pomaga chronić i zachować lasy w konkretnym regionie – powiedział Tim Valentiner, wiceprezes dōTERRA ds. globalnego zaopatrzenia strategicznego.

Nagrody SEAL honorują przywództwo korporacyjne, innowacyjność i zaangażowanie w zrównoważone praktyki biznesowe. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się zarówno globalne marki, jak i szybko rozwijające się startupy. Pełna lista tegorocznych zwycięzców jest dostępna na stronie SealAwards.com.

Mogą Cię również zainteresować