Dwie trzecie Polaków boi się emerytury

przez Piotr Hoffmann
595 odsłony

Gazeta Wyborcza: „Emerytura nie starczy na podróże, rozrywki czy odkładanie oszczędności – uważa 80% Polaków. Z kolei 67% obawia się, że nie wystarczy ona nawet na podstawowe potrzeby.

Prawie połowa Polaków twierdzi, że ich emerytura wyniesie mniej niż 60% ostatniej pensji. Tymczasem ich zdaniem, aby wystarczyło na niezbędne wydatki powinna wynieść minimum 80%.”

„Gazeta Wyborcza” podała, że w starym dotowanym przez państwo systemie emeryt dostaje średnio 65% ostatniej pensji. Nowe emerytury niemal na pewno będą aż o jedną trzecią niższe. Aby powiększyć emeryturę należy odprowadzać dodatkowe składki. Tymczasem, aż połowa Polaków nie myśli o kupieniu dodatkowej polisy emerytalnej. W dodatkowym tak zwanym trzecim filarze emerytalnym w banku lub w biurze maklerskim oszczędza zaledwie 800 tysięcy Polaków. Sondaż PBS DGA dla „Gazety Wyborczej” został przeprowadzony 4 grudnia br. na reprezentatywnej grupie 500 osób.

My oczywiście polecamy, zamiast pracy na etacie, ostrą robotę w MLM. W tym systemie, jak udowodniło to wielu, w kilka lat można osiągnąć takie prowizje, że wysokością emerytury nie trzeba się martwić.

Mogą Cię również zainteresować