eBay ominie Polskę

przez Tomasz Głowacki
857 odsłony

Słynny gigant e-branży boi się konkurencji w Polsce? EBay odpuszcza nie tylko Allegro, ale i Świstakowi. Stawia na Europę, lecz nie na Polskę – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

W Polsce niezwykle silną markę ma Allegro, a tuż za jest Świstak. EBay wie, że w Polsce nie masz szans, nie wygra z Allegro czy Świstakiem. Choć gigant uruchomił lokalne serwisy eBay dla kupujących na kolejnych sześciu rynkach – od Rosji po Grecję, to nasz kraj ominął. Jak twierdzą specjaliści od spraw marketingu, eBay pogodził się z myślą, że w handlu wewnętrznym nie wygra z Allegro, a dużo mniejszego Świstaka też nie dogoni.

– To niespecjalnie konkurencja. Odskoczyliśmy im już za daleko – mówi dumnie gazecie Konrad Osys, menedżer ds. e-commerce w Świstaku.

Jak podaje „Puls Biznesu” Świstak przez ostatni rok wyraźnie zdystansował amerykańskiego potentata. Zwiększył przewagę nad nim w liczbie aukcji kilkakrotnie – ze 190 tys. do 1,2 mln. Jak twierdzi Alina Prawdzik, taka sytuacja sprawia, że eBay Polska oferuje najmniejszą ilość ofert, gdzie użytkownicy mogą za pomocą polskojęzycznego serwisu także sprzedawać przedmioty na całym świecie. W efekcie powoduje to, że projekt w naszym kraju nie jest rentowny.

Mogą Cię również zainteresować