EFG – rok budowania solidnych fundamentów

przez Piotr Hoffmann
209

Już w sobotę udamy się z naszym reporterskim zoomem do stolicy, aby w hotelu Marriott wziąć udział w I Gali Urodzinowej Mistrzów European Financial Group. Jak rozwinął się ten biznes przez rok pracy?

Ekipa mistrzów z European Financial GroupEkipa mistrzów z European Financial Group

I co czeka wszystkich gości zaproszonych na sobotnią galę? Zapytaliśmy o to dzisiaj Marcina Kuźniara, prezesa firmy European Financial Group Sp. z o.o. Choć jest bardzo zajęty przygotowaniami ro uroczystości, znalazł chwilę dla dziennikarzy „Network Magazynu”: 

Piotr Hoffmann: Mija okrągły rok odkąd zainicjował pan firmę marketingu sieciowego. Jak pan podsumuje ten czas z punktu widzenia wytrawnego menedżera biznesu tradycyjnego? Jakie są różnice? Czy trud się opłacił?

Marcin Kuźniar: Tak, to już rok, jak wspólnie z kilkoma osobami zaczęliśmy budować projekt EFG, a wydaje się, że minęło zaledwie 2-3 miesiące… Ciekawe również jest to, że jeden z głównych twórców firmy twierdzi, iż gdyby jeszcze 2 lata temu ktoś mu powiedział, że będzie pracował w network marketingu, to by mu pokiwał drwiąco głową. Bo był całkowicie przeciwny i sceptyczny modelom sieciowym. A dzisiaj, po roku funkcjonowania – właśnie w systemie MLM, nie zamieni go na żaden inny. Pewnie domyśla sie pan o kim mówię? Tak, to ten gość, który teraz siedzi przed panem.

Myślę, że w Polsce jest wielu podobnych do mnie, którzy powtarzają stereotypy na temat network marketingu, zamiast gruntownie zapoznać się z nim i zadać sobie odrobinę trudu, żeby zrozumieć jego idee czyli system dystrybucji.

Bo czy może być bardziej uczciwszy i wiarygodniejszy system sprzedaży, gdzie możliwość rekomendowania produktu lub usługi mają tylko osoby, które wcześniej sprawdziły własnie ten produkt czy usługę i dopiero wtedy ją rekomendują z czystym sumieniem dalej? Zatem, jeśli pyta mnie pan czy było warto… z całą odpowiedzialnością muszę przyznać, że po tych 12 miesiącach z pewnością jestem dzisiaj innym – lepszym człowiekiem, któremu bardziej zależy na inwestowaniu w ludzi, niż tylko w system.

Piotr Hoffmann: Już w sobotę odbędzie się I Gala Urodzinowa Mistrzów EFG. Jakie nas czekają atrakcje?

Marcin Kuźniar: To gala mistrzów, dlatego będziemy świetować w gronie naszych najlepszych partnerow biznesowych oraz wielu fan klubowiczów EFG. A mamy co świetować, więc będzie się działo… Poza naszymi kluczowymi liderami swój udział w gali potwierdziły już cztery redakcje prasowo-telewizyjne, nasi partnerzy i goście specjalni: Janusz Wójcik –trener olimpijski, Piotr Zelt – aktor, Tomasz Schimscheiner – aktor, Michał Milowicz – aktor, Tomasz Czopik – kierowca rajdowy, Michał Biedzki –prezes grupy Aegon, Marek Fereniec – wiceprezes Aegon i wiele, wiele innych osobistości medów oraz biznesu. Uroczystość zakończy recital kabaretu Marcina Dańca. Obiecuję, że będzie się działo.

Piotr Hoffmann: Jakie plany na następny rok?

Marcin Kuźniar: Jeśli pyta pan o nasze plany na lata 2013/2014, to za główny punkt stawiamy sobie rozwój ogólnopolskiej sieci dystrybucji, a w latach 2014/2015 naszą ambicją jest stać się największa firmą dystrybuującą produkty finansowe w Polsce. W lipcu 2011 EFG zaczynało budować 14 osób – dziś jest nas już ponad 2 tysiące. W ciągu roku chcemy co najmniej podwoić tę liczbę, bo nasza propozycja biznesowa kierowana jest do szerokiego grona osób, które: nie muszą mieć doświadczenia w branży finansowej, nie muszą mieć doświadczenia w sprzedaży produktów lub usług, nie muszą rezygnować z tego, co robią dzisiaj i chcą budować firmę w firmie w oparciu o naszą franczyzę finansową.

Teraz jesteśmy przygotowani na to, aby to zrobić, bo ten rok był dla nas bardzo dużym i ciężkim okresem działalności, w którym wypracowaliśmy model dystrybucji (pomysł na sprzedaż), gdzie brzemie odpowiedzialności za sprzedaż produktów finansowych, jako jedyna firma w Polsce, EFG bierze na siebie. W przeciwienstwie do innych przedsiębiorstw dystrybucyjnych, gdzie to firmy cedują odpowiedziedzialność za sprzedaż na swoich przedstawicieli czy też partnerów biznesowych. Podsumowując – przez rok zbudowaliśmy świetny fundament, a teraz czas na dynamiczny rozwój.

Piotr Hoffmann: Dziękuję za rozmowę.

Mogą Cię również zainteresować