Eko–nowości w bankach

przez Katarzyna Wagner
481 odsłony

Świadomość ekologiczna staje się coraz bardziej powszechna – nawet banki zdecydowały się wkroczyć na zieloną ścieżkę, mając w swojej ofercie coraz więcej produktów finansowych kierowanych do “proekologicznych” klientów.


Pierwsze produkty tego rodzaju pojawiły się na rynku kredytów hipotecznych – “eko-kredyty” kierowane są do kupujących lub budujących nieruchomości zgodnie z zasadami budowy przyjaznej środowisku. Pierwszymi bankami, które zaoferowały swoim klientom takie instrumenty są BOŚ oraz BPH. Ciągle wzrastająca moda na bycie “eko” jest najprawdopodobniej początkiem “eko– zmian” na rynku finansowym – BOŚ Bank już zapowiada wprowadzenie kolejnych, “zielonych” produktów.

Jacek Pomorski, Dyrektor Departamentu Produktów Detalicznych BOŚ Banku tłumaczy, że dzięki dotacji w wys. 45% kosztów inwestycji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej można otrzymać Słoneczny EKOkredyt na zakup i montaż kolektorów słonecznych.

Kolejną nowością w ofercie BOŚ Banku będzie kredyt samochodowy na promocyjnych warunkach w przypadku zakupu auta posiadającego rozwiązania proekologiczne, np. napęd hybrydowy. Dodatkowo, planowane jest wdrożenie karty kredytowej adresowanej do “klientów ceniących aktywny tryb życia, dla których ważna jest ekologia i ochrona środowiska naturalnego”. Być może dzięki tego typu rozwiązaniom konsumenci nie będą musieli wybierać pomiędzy ekologią a oszczędnością.

Mogą Cię również zainteresować