Evoco zostało głównym inwestorem LR w dziedzinie zdrowia i urody

przez Maciej Maciejewski
618 odsłony

Quadriga Capital, akcjonariusz network marketingowego koncernu LR Health & Beauty ogłosił, że pozyskał Evoco, firmę private equity, jako głównego inwestora. Ten zastrzyk kapitału ma zapewnić większe wsparcie finansowe, które umożliwi przedsiębiorstwu dalsze dążenie do realizacji strategicznych inicjatyw.

Firma z sukcesem umieściła także nowe obligacje o wartości 140 milionów dolarów wśród swoich inwestorów instytucjonalnych na terenie Niemiec i Europy, zapewniając emitentowi obligacji odziedziczonych (LR Global Holding GmbH) wpływy w wysokości 135 milionów dolarów na przedwczesne refinansowanie.

– Jesteśmy zachwyceni tym, że nasz model biznesowy i strategia zostały tak dobrze przyjęte przez inwestorów. Dzięki temu jesteśmy elastyczni, zwarci i gotowi do realizacji naszej strategii biznesowej – powiedział dr Andreas Laabs, dyrektor generalny LR Health & Beauty SE.

– Rok 2024 rozpoczyna się bardzo dobrze i teraz skupimy się nie tylko na dalszej optymalizacji naszego modelu dystrybucji i wprowadzaniu nowych innowacji produktowych w systemie marketing sieciowy, ale także na dalszej cyfryzacji naszych procesów biznesowych. Dzięki naszej nowej platformie cyfrowej LR neo stworzyliśmy dla naszych partnerów specjalne centrum informacyjne, które teraz będziemy rozbudowywać tak, aby zapewnić im wszystkie informacje potrzebne do prowadzenia działalności biznesowej – dodał dr Laabs.

Mogą Cię również zainteresować