Facebook bije rekordy

przez Marek Wyrzychowski
431 odsłony

Portal społecznościowy Facebook ma już pół miliarda użytkowników. Wczoraj w serwisie zarejestrował się rekordowy użytkownik. W ciągu ostatniego półrocza Facebook zyskał ponad 100 milionów nowych użytkowników.

Mark Zuckerberg, młody tówrca portalu, ma się z czego cieszyć. W środę rano padł rekord – na Facebooku zarejestrował się 500 milionowy użytkownik. Ogółem w ciągu ostatnich sześciu miesięcy serwis zyskał 100 milionów nowych userów. Tym samym Facebook bije wszelkie dotychczasowe rekordy. W sumie posiada więcej zarejestrowanych użytkowników niż Stany Zjednoczone mieszkańców i użytkownicy mikrobloga Twitter razem wzięci.


Zuckerberg zapowiedział oficjalnie nową funkcję, która niebawem będzie na portalu dostępna. „Stories” to opowieści o użytkownikach Facebooka. Zuckerberg nie spoczywa na laurach i powiedział, że według niego Facebook, będący już największym na świecie serwisem społecznościowy, w ciągu roku podwoi liczbę zarejestrowanych użytkowników. W Polsce Facebook wciąż zdobywa rzesze sympatyków. Jeśli trend wzrostowy serwisu (według danych Megapanelu) się utrzyma, to ma szansę na wyprzedzenie w ciągu półtora roku Naszej-Klasy, polskiego biznesu społecznościowego.

Mogą Cię również zainteresować