Firma dōTERRA nawiązała pięcioletnią współpracę badawczą z Uniwersytetem Mississippi

przez Maciej Maciejewski
1179 odsłony

Działająca w systemie MLM spółka dōTERRA podpisała pięcioletnią umowę o współpracy z Narodowym Centrum Badań nad Produktami Naturalnymi (NCNPR) na Uniwersytecie Mississippi. Projekt ma za zadanie przeprowadzenie specjalistycznych, profesjonalnych badań naukowych nad olejkami eterycznymi.

Uniwersytet Mississippi (źródło: Pixabay)

W ramach partnerstwa NCNPR będzie badać chemometrię, farmakokinetykę, farmakodynamikę i metabolomikę olejków eterycznych znajdujących się na rynku. dōTERRA i NCNPR spodziewają się, że wyniki badań zaowocują wieloma recenzowanymi i opublikowanymi badaniami, które będą służyć szerokiej społeczności konsumentów olejków eterycznych i nauce. To byłby sukces w tej nowej dziedzinie.

– Produkty naturalne mają niespójną moc ze względu na normalną zmienność występującą w naturze, ale to nie daje naszej branży carte blanche do dostarczania na rynek czystych, spójnych i skutecznych produktów – powiedział dr Russell Osguthorpe, dyrektor medyczny w  dōTERRA.

– Musimy pogłębić naukowe zrozumienie olejków eterycznych tak, abyśmy mogli profesjonalnie zweryfikować ich wpływ na zdrowie i samopoczucie. W ciągu ostatnich czterech lat relacje między NCNPR a naszą firmą rozwinęły się dzięki wspólnemu zaangażowaniu w bezpieczeństwo, skuteczność i jakość produktów naturalnych. Razem możemy pomóc stworzyć wyższe standardy, które pozwolą światu rozpoznać prawdziwe korzyści olejków eterycznych. To jest niezmiernie potrzebne nie tylko biznesowi network marketing – dodał doktor.

– Doceniamy możliwość współpracy z dōTERRA nad tymi ważnymi badaniami – skomentował dr Ikhlas Khan, dyrektor w NCNPR. – Wzrost popularności i sprzedaży olejków eterycznych oraz wyniki ostatnich badań wskazują na potrzebę wyższych standardów w tej dziedzinie, dlatego doceniamy gotowość firmy dōTERRA do inwestowania w proces walidacji i stawiania na pierwszym miejscu jakości oraz bezpieczeństwa.

NCNPR jest ośrodkiem badawczym o międzynarodowej renomie i został wyznaczony w 2008 roku przez Federalną Agencję Leków (FDA) jako centrum doskonałości do badań nad ziołowymi suplementami diety i szkoleniami inspektorów FDA w zakresie produkcji. Na początku tego roku naukowcy z NCNPR opublikowali sponsorowane przez dōTERRA badanie, zatytułowane „Nowe podejście do uwierzytelniania i oceny jakości olejków lawendowych” w renomowanym Journal of Pharmaceutical and Biomedical Analysis. Badanie wprowadza nowe standardy i metody oceny jakości olejku lawendowego oraz wykrywania domieszek w tych wyrobach. Spośród dziesiątek próbek lawendy analizowanych w ramach badania, dwie trzecie okazały się być mocno zafałszowane i złej jakości co oznacza, że ​​były źle oznakowane, zawierały wypełniacze i dodatki i/lub związki pochodzenia syntetycznego.

– Zespół NCNPR składający się z biochemików, chemików, farmaceutów i innych naukowców jest dobrze wykwalifikowany i wyposażony do opracowania naukowych ram, które określą wygląd wysokiej jakości olejku eterycznego. Zrobili to już z naszą lawendą, więc naprawdę nie ma lepszego, bardziej zaufanego miejsca na świecie, aby przeprowadzić tego typu badania – dodał dr Osguthorpe.

– Ważne jest, abyśmy mieli cennych partnerów branżowych, takich jak dōTERRA, którzy napędzają innowacje i odkrycia naukowe – powiedziała dr Donna Strum, dziekan wydziału farmacji w UM i dyrektor wykonawczy Instytutu Badawczego Nauk Farmaceutycznych. – Dzięki wiodącym ekspertom i zasobom NCNPR współpraca z dōTERRA wzmocni naszą wspólną misję, aby priorytetowo traktować bezpieczeństwo i skuteczność produktów naturalnych.

Mogą Cię również zainteresować