Firma Ekostyl nie płaci wynagrodzeń

przez Piotr Hoffmann, źródło: MSIZG
380 odsłony

Miejski Serwis Informacyjny Zielona Góra poinformował 22 grudnia br. o tym, że firma sprzedaży bezpośredniej Ekostyl z Zielonej Góry nie płaci swoim ok. 50 współpracownikom pensji za miesiące listopad i grudzień br.

Ekostyl zatrudnia na etatach blisko 50 osób, a kolejnych ponad 100 osób z firmą współpracuje. Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą bezpośrednią między innymi drogiej pościeli. Prowadzi interesy w całej Polsce, ma więc wielu współpracowników.

– Już od sierpnia jest kiepsko, ale tak fatalnie jeszcze nie było – mówili ludzie zebrani pod siedzibą firmy dziennikarzom z MSIZG. – Z czego ja mam zrobić święta? – zastanawiała się Anna, jedna z pracownic biura. – Pójdę pewnie do mamy.

Pracownicy wyliczyli, że potrzebne jest ok. 130 tys. zł na listopadowe pensje i ok. 100 tys. zł na grudniowe. Na prośbę handlowców dziennikarze sprawdzili, jakie mają szanse na pieniądze z funduszu świadczeń gwarantowanych. – Sąd musi przyjąć wniosek o upadłość firmy lub odrzucić go z powodu braku pieniędzy – usłyszeli w infolinii instytucji. – Wniosek o upadłość mogą złożyć pracownicy firmy, ale trzeba zapłacić 1.000 zł opłaty. No i muszą być dołączone dokumenty finansowe firmy.


Tymczasem na stronie internetowej firmy (www.ekostyl.eu) nic nie wskazuje na to, aby miała ona jakiekolwiek problemy. Dzisiaj rano czytamy: „Ekostyl jest dużą, dynamicznie rozwijającą się firmą. Powstaliśmy w roku 2001, od samego początku w centrum naszego zainteresowania były działania edukacyjne i troska o godne życie (…) Przeszliśmy daleką drogę i różne organizacyjne przekształcenia. Przed nami nowe wyzwania, nowe plany i zamierzenia i, przede wszystkim, nowi Klienci. Każdy z nich jest dla nas wyjątkowy i niezwykle cenny.”

Jak to mówią: baju baju, będziesz w raju. Jedno, co się sprawdziło w tym biznesie to używane na prezentacjach firmowe hasło przewodnie: „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz.” I w ten sposób świątecznie powitamy Ekostyl na naszej branżowej liście firm DS/MLM. Od razu na tej drugiej liście, czarnej.

Mogą Cię również zainteresować