Firma Mary Kay rozwaliła system. System MLM

przez Marek Wyrzychowski

Lata 2018 i pierwsza połowa roku 2019 dla network marketingowej firmy Mary Kay to w Europie okres prawdziwej wylęgarni różnego rodzaju nagród. W sumie w tym czasie koncern MLM zdobył ponad 90 ważnych nagród produktowych i branżowych.

– W wysoce konkurencyjnym otoczeniu wartości biznesowe firmy Mary Kay wyróżniają się na całym świecie i świecą w całej Europie – powiedziała Tara Eustace, prezes Mary Kay na region europejski. Tylko ostatnie nagrody dla spółki obejmują:

Doskonałość w sprzedaży bezpośredniej

 • Seldia, Europejskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej, uznało Mary Kay Europe za „Najlepszą Firmę Roku” podczas gali Astra Awards 2018.
 • W lipcu 2019 r. Mary Kay Belarus otrzymała nagrodę „Sprzedaż bezpośrednia firmy kosmetycznej numer jeden” od corocznych krajowych nagród „Numer jeden”.
 • W czerwcu 2019 r. Mary Kay Ukraine została uznana za „numer 1 wśród marek kosmetyków sprzedaży bezpośredniej” w badaniu „Favor of Success”.
 • Mary Kay Hiszpania została w latach 2014, 2015, 2016 i 2017 „numerem 1 wśród firm zajmujących się sprzedażą bezpośrednią produktów kosmetycznych” według danych rejestru handlowego.

Doskonałość w przywództwie kobiet

 • W kwietniu 2019 r. Alla Sokolova, dyrektor generalny Mary Kay Russia, otrzymała nagrodę „Manager of the Year” od People of the Year i magazynu Russian Business Guide, uznając jej wkład w rozwój rosyjskiej gospodarki i przedsiębiorczości na terenie Rosji.
 • W 2016, 2017 i 2018 r. Gema Aznar, dyrektor generalny Mary Kay Spain, znalazła się na corocznej liście YoDonamagazine „500 najbardziej wpływowych kobiet w Hiszpanii” wyróżnionej w specjalnym wydaniu „Female Power”.

Doskonałość w zakresie przedsiębiorczości i upodmiotowienia kobiet

 • 24 maja program „Sekrety wielkiego biznesu z Mary Kay®” stworzony przez Mary Kay Rosja został uznany za „Najlepszy projekt społeczny Rosji w 2019 r.” w kategorii „Przedsiębiorczość społeczna”. W listopadzie 2018 roku Mary Kay Rosja zdobyła już nagrodę „Kobieta, która ma znaczenie”, nagradzając kobietę za przedsiębiorczość za program „Sekrety wielkiego biznesu z Mary Kay®”. „Woman Who Matters” określa najlepsze inicjatywy, praktyki i programy rosyjskich firm ukierunkowane na wsparcie kobiet.
 • Mary Kay Rosja otrzymała także nagrodę „Najlepszy projekt społeczny Rosji 2018” za kampanię „Piękno zaufania” i Skin Care Labs. W maju odbył się coroczny konkurs na najlepszy rosyjski projekt społeczny, w którym swoje projekty społeczne zgłosiło ponad 70 firm. Program powstał, aby wspierać plany rosyjskiego rządu dotyczące wzmocnienia polityki społecznej.
 • Mary Kay Belarus otrzymała Srebrny Medal Marki Roku 2018 w kategorii „Odpowiedzialność Społeczna” za aktywną społecznie pozycję. Nagroda była wynikiem realizacji programu „Piękno, które się liczy” oraz wkładu firmy w rozwój przedsiębiorczości kobiet na Białorusi.
 • Mary Kay UK otrzymała nagrodę „Company with Heart Award” podczas rozdania nagród Pride of Direct Selling w Wielkiej Brytanii w 2018 r. Za partnerstwo z organizacją charytatywną Look Good, Feel Better. Nagroda „Company with Heart Award” przyznawana jest firmie, która zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby wywrzeć charytatywny wpływ poprzez działalność filantropijną i zaangażowanie społeczne.

Doskonałość w szkoleniu cyfrowym

 • Mary Kay została wyróżniona w konkursie „Spring Omni Awards 2019” z pożądanym złotym rankingiem w kategorii „Edukacyjne” za innowacyjny system edukacji sprzedaży Link & Learn™. Ta platforma e-learningowa oferuje solidny program nauczania zaprojektowany w celu zwiększenia wsparcia edukacyjnego dla niezależnych sprzedawców i zwiększenia ich sukcesu biznesowego. Łączy także niezależne konsultantki kosmetyczne Mary Kay ze społecznością uczącą się na podstawie treści, dostępności i lokalizacji. Link & Learn™ Mary Kay została również nagrodzona w styczniu zeszłego roku przez Brandon Hall Group nagrodą za doskonałość technologiczną 2018. Brązowy medal w kategorii „Najlepsze postępy w zarządzaniu technologią uczenia się dla szkoleń zewnętrznych”.

Doskonałość w narzędziach cyfrowych i drukowanych

 • W kwietniu aplikacja MirrorMe™ firmy Mary Kay Rosja zdobyła nagrodę „Best Corporate Media Award 2019” w kategorii „Media klienta: media internetowe”. Dzięki aplikacji mobilnej Mary Kay® MirrorMe™ każdy może stworzyć piękny makijaż bez żadnych narzędzi do makijażu.
 • Magazyn „Applause” Mary Kay Russia dla niezależnych konsultantów kosmetycznych zdobył w 2018 r. dwie nagrody: „Media Leader Award” w kategorii „Best Corporate Magazine” oraz „Silver Threads Award” w kategorii „Best Corporate Edition”.

Doskonałość jako pracodawca

 • Mary Kay Hiszpania i Mary Kay Polska zdobyły nagrodę „AON Best Employers Award 2018”, uznając organizacje wykazujące się doskonałością w miejscu pracy.

Doskonałość produktu

 • Dzięki ponad 1500 patentom i zespołowi naukowców zajmujących się produkcją innowacyjnych produktów popartych sprawdzonymi wynikami, produkty Mary Kay® zdobyły ponad 40 nagród w 2018 r. i już 22 w 2019 r. Wśród produktów wyróżnionych przez przemysł kosmetyczny i konsumentów, Mary Kay najbardziej nagradzane były: zestaw TimeWise Miracle® 3D, liftingująca maseczka celulozowa TimeWise Repair®, TimeWise® Vitamin C Activating Squares™ oraz bezolejowy płyn do demakijażu oczu.
Ewa KnotzEwa Knotz

Komentarz Ewy Knotz: – Przed firmą Mary Kay nigdy nie działałam w żadnym systemie MLM. W sumie to był przypadek bo szukałam wtedy pracy, która pomoże mi pogodzić wychowanie dziecka i zarabianie większych pieniędzy niż w korporacji. Kiedy bliżej poznałam firmę i przeczytałam jej plan marketingowy szybko zrozumiałam, że jest to miejsce dla mnie. W 4 miesiące od podpisania umowy konsultantki zostałam 3 dyrektorem w Polsce. Firma była nowa i produkty należały do linii luksusowej. Zależało mi na utożsamianiu się z produktem, właśnie takim. Byłam pewna za jakość. Firma jako jedna z nielicznych dawała możliwość testowania prawie każdego produktu oraz bardzo dbała o satysfakcję każdego klienta. Miałam grono klientek, które wcześniej używały najlepszych sklepowych produktów. W 2018 roku zostałam podwójną milionerką. W Polsce są takie tylko dwie. Najbardziej Mary Kay cenię za filozofię samej Mary Kay Ash. To była wybitna osobowość. Jej biografia oraz mój lider z USA – wielokrotna milionerka, prawdziwa dama biznesu Anne Newubry, pokazały mi inne oblicze biznesu MLM. To ich historie życia uświadomiły mi, że system MLM można robić w sposób, który szanuje dwie strony. Po dziś dzień mam setki wiernych klientek i konsultantek, a sama dzięki wielu latom pracy, teraz mogę poświecić się rodzinie i godnie dalej zarabiać.

Ewa SawczyńskaEwa Sawczyńska

Komentarz Ewy Sawczyńskiej: – Mary Kay daje dwie wartości – produkty i biznes – obie z najwyższej półki. Rozkochałam się w Mary Kay. W produktach tej marki i możliwościach rozwoju jakie oferuje każdej kobiecie! Mary Kay to nie tylko produkt, dodam świetny produkt, którego używam od ponad 15 lat – innowacyjny, bezpieczny i skuteczny. To firma, która pomaga kobietom na całym świecie prowadzić biznes, podając go „na tacy”. Możesz otrzymać wszystko czym ta firma się dzieli – szkolenia, seminaria, uznanie, podróże, nagrody i sama decydujesz o swojej ścieżce rozwoju. Niezależne konsultantki kosmetyczne dołączają do Mary Kay z różnych powodów – jedne dla produktów, drugie dla pieniędzy, jeszcze inne dla relacji i uznania. Tutaj każda kobieta ma swoje „dlaczego”, każda jest inna, każda ma takie same możliwości – i to jest piękne. I co najważniejsze… Niezależne konsultantki kosmetyczne to nie tylko sprzedawcy – to doradcy, dla których ważny jest drugi człowiek i jego potrzeby. Poprzez spotkania kosmetyczne każda kobieta ma możliwość poznać najwyższej jakości produkty, których potrzebuje jej skóra. Najbardziej cenię sobie słowa klientki po spotkaniu kosmetycznym: „Wow, to jest niesamowite!”. To relacje, które budują nas same i innych na całe lata.

Magdalena GościńskaMagdalena Gościńska

Komentarz Magdaleny Gościńskiej: – Jestem niezależną dyrektor sprzedaży w Mary Kay. Dlaczego wybrałam akurat Mary Kay? Ponieważ jest to firma oparta na konkretnych wartościach, w której każda kobieta może osiągnąć wszystko o czym marzy przy jednoczesnym zachowaniu swoich priorytetów. Jest to firma, która daje mi i innym kobietom nieograniczone   możliwości rozwoju. Posiada również  produkty, dzięki  którym mogę uczyć kobiety jak wyglądać pięknie i kobieco każdego dnia oraz dzięki którym mogę rozwiązać dobrze dobranym systemem pielęgnacji 95% problemów skórnych. Również dlatego, że każdego dnia mogę rozwijać siebie i oglądać rozwój moich konsultantek, które z pasją zdobywają nagrody i osiągają swoje wymarzone cele.  Co najbardziej cenię w Mary Kay? W tej firmie  najbardziej cenię sobie wartości, na których jest ona zbudowana, czyli wiara, rodzina i kariera. To, że mogę pokazywać innym drogę do realizacji swoich celów i marzeń. Mary Kay cenię za wartości, pasje, niezależność, biznes, rozwój osobisty, realizację marzeń i ogromne możliwości, które daje mi i innym kobietom na całym świecie.

Magdalena SkomskaMagdalena Skomska

Komentarz Magdaleny Skomskiej: – Jest takie powiedzenie, że jak uczeń jest gotowy to nauczyciel się znajdzie. Ja spotkałam kobietę, która w taki piękny sposób opowiadała mi o swojej pracy, z taką pasją i zaangażowaniem, iż pomyślałam, że ja też tak chce. Chcę mieć taką pracę, w której będę się  spełniała, która da mi radość z jej wykonywania, gdzie będę miała kontakt z człowiekiem. Ja wtedy pracowałam na etacie w dużej firmie z branży  finansowej jako analityk kredytowy. Nie miałam ani satysfakcji z pracy, ani pasji, chociaż lubiłam swoją prace, bo ją umiałam wykonywać, mając z tyłu głowy to, że jak coś się robi od 14 lat i mu za tę pracę dobrze płacą, to będzie ją robił do końca życia. Zostałam w Mary Kay bo najbardziej cenię sobie to, że jestem sobie sama szefem, że nic nie muszę, a bardzo wiele mogę, mam moją wolność i niezależność, ogromne możliwości rozwoju i kariery, wielkie wsparcie kobiet i pomoc firmy. Jeżeli  chcę mieć urlop to tak układam sobie pracę, żeby mieć wolne. Mary Kay Ash zakładając tę firmę – a zainicjowała ją dla kobiet – powiedziała, że spełniona i szczęśliwa kobieta to taka, która na pierwszym miejscu stawia wiarę (dla niej był to Bóg), potem rodzinę, a za nią karierę. Ja też żyję wg tych wartości i widzę, że tak ułożone priorytety bardzo wiele zmieniają i porządkują w moim małżeństwie oraz w pracy. Cenię sobie bardzo pracę z kobietami i to jak rozwój  osobisty zmienia ich myślenie i postrzeganie świata. Z „szarych myszek” zmieniają się w pewne siebie, jeszcze piękniejsze na zewnątrz i przedsiębiorcze kobiety. Moja praca ma ogrom możliwości i wiem, że mogę w niej osiągnąć o wiele więcej niż na etacie, a w dużej mierze zależy to od mojej determinacji, zaangażowania i poświęconego czasu. Mary Kay to nie tylko świetne kosmetyki, ale wiele, wiele więcej. Moją misją jest zmienianie życia kobiet, pokazywanie im, że mimo wszelkich trudności można żyć inaczej, że po 14 latach pracy w innej branży można kompletnie zmienić wykonywany zawód. Uczę je być silnymi, odważnymi i sięgać po swoje marzenia.

Agata StencelAgata Stencel

Komentarz Agaty Stencel: – Wybrałam firmę Mary Kay ponieważ zachwyciłam się jej produktami wysokiej jakości, które oprócz tego, że pięknie wyglądają, to dają niesamowite efekty. Kiedy poznałam bliżej markę to pokochałam ją przede wszystkim za zasady, na których została zbudowana: „Traktuj innych tak jak sama chciałabyś być traktowana” oraz to, że każdy człowiek ma „niewidzialną tabliczkę” – spraw abym poczuł się ważny. Sama odczułam to wiele razy podczas mojej pracy w Mary Kay i dzięki temu tak też traktuję wszystkich ludzi. Pokochałam Mary Kay za styl życia jaki mogę prowadzić, za ludzi, których spotykam na swojej drodze, za relacje, przyjaźnie, docenianie i za ciągły rozwój. Cenię Mary Kay za to, że inwestuje w badania i podnosi  jakość swoich produktów. Przeprowadza ponad 500 000 testów rocznie, aby mieć pewność, że każdy wykorzystany składnik i formuła produktów spełniają najwyższe standardy jakości  i bezpieczeństwa. Firmę cenię również za to, że wspiera kobiety i dzieci na całym świecie w ramach swojego programu Beauty That Counts

Mogą Cię również zainteresować