Firma PM-International otworzyła swój drugi budynek administracyjny w Luksemburgu

przez Maciej Maciejewski
761 odsłony

Po prawie 1,5 roku budowy lokalni przedstawiciele polityki i biznesu zebrali się 15 grudnia 2023 roku, aby uczcić oficjalne otwarcie drugiego budynku administracyjnego spółki PM-International AG w Schengen. To nietuzinkowa inwestycja o wartości 10 milionów euro.

źródło: Facebook

Założona dwadzieścia la temu w Niemczech network marketingowa firma PM-International ma swoją międzynarodową siedzibę w Schengen od 2015 roku. Początkowo pracowały tam 22 osoby, obecnie jest ich około 140. Teraz naprzeciwko głównego budynku spółki znajduje się nowy budynek administracyjny, który oferuje około 2000 m² powierzchni dla kolejnych 95 stanowisk pracy oraz nowoczesne sale seminaryjne. PM-International zainwestowała w budowę około 10 milionów euro.

W uroczystej inauguracji wzięło udział około 300 przedstawicieli polityki i biznesu, w tym minister gospodarki Lex Delles , ambasador USA w Luksemburgu Thomas M. Barrett , burmistrz gminy Schengen Michel Gloden i inni burmistrzowie okolicznych gmin, a także przedstawiciele władz i cały personel PM obecny na arenie międzynarodowej.

Rolf Sorg, założyciel i dyrektor generalny PM-International, był zadowolony: – Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy aktywnie wspierali nas w naszym projekcie budowlanym, w szczególności naszemu generalnemu wykonawcy OBG oraz wszystkim zaangażowanym osobom i firmom budowlanym. Specjalne podziękowania kierujemy do burmistrza Michela Glodena i całej gminy Schengen, którzy wspierali nas w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości, potem w zgłoszeniu budowy i tak, aż po jej ukończenie. Stale się rozwijamy i od jakiegoś czasu potrzebujemy większej powierzchni biurowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po prawie 1,5 roku budowy możemy przeprowadzić się do drugiego budynku administracyjnego.

Minister gospodarki Lex Delles podkreślił: – Fakt, że PM-International inwestuje w lokalizacji w strefie Schengen i w tamtejszych pracowników, pokazuje ducha przedsiębiorczości Rolfa Sorg. Cieszę się, że spółka jest tutaj w Luksemburgu i życzę jej wielu sukcesów w kolejnych projektach.

Michel Gloden, burmistrz gminy Schengen, również podkreślił rosnące znaczenie firmy dla gminy: – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że PM-International rozwija się tutaj, w sercu Europy i że coraz więcej pracowników przyjeżdża do strefy Schengen. Bylibyśmy szczęśliwi, gdyby historia premiera w Schengen trwała jeszcze długo.

Dla Rolfa Sorg nowy budynek jest także wyrazem zaangażowania w luksemburską lokalizację i znaczącym krokiem w dalszej ekspansji PM-International, kontrolowanej z międzynarodowej centrali w Schengen.

– Cieszymy się, że możemy zaoferować mieszkańcom tego regionu perspektywę dodatkowej pracy. W kolejnym kroku planujemy zniżki na zakwaterowanie dla naszych pracowników bezpośrednio tutaj, na miejscu. Dzięki takiemu planowaniu widzimy, że jesteśmy dobrze przygotowani na przyszłość – podsumował.

Mogą Cię również zainteresować