Firma widmo?

przez Maciej Maciejewski
1003 odsłony

28.11.2008:Firma widmo? W ramach rozwoju polskiej przedsiębiorczości i ułatwienia skomplikowanych obecnie procedur, zanim wprowadzono "jedno okienko", rząd już chce realizować nowy, lepszy projekt. "Zero okienka".

Kto to powiedział? Sam sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Adam Szejnfeld, a miało to miejsce na posiedzeniu senackiej Komisji Gospodarki Narodowej. To jest ten pan od "jednego okienka". Pewnie doszedł do wniosku, że szybciej i łatwiej będzie mu jednak pomóc przedsiębiorcom likwidując całkiem okienka.

My spotykamy się i rozmawiamy z polskimi przedsiębiorcami każdego dnia. I wiem, że nie ważne dla nich jest to, czy okienko będzie jedno, w ogóle, czy zrobi się jakąś czarną dziurę w ścianie urzędu, do której będzie się wrzucało dokumenty. I nawet nie będziemy widzieli, jak pani Zosia wciągając kolejny łyk parzuchy zajmuje się ich segregacją. Nasi przedsiębiorcy, zwłaszcza ci z DS i MLM to ludzie bardzo dynamiczni i zaradni. Nad wyraz cenią sobie nie tylko dobre pomysły, ale przede wszystkim ich realizację. Albowiem prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy – powiedział znany wieszcz. Więc, do roboty, towarzyszu sekretarzu.

(Maciej Maciejewski)

Mogą Cię również zainteresować