Firma Synergy WorldWide doceniona przez „Forbes”

przez Marek Wyrzychowski
1502 odsłony

Magazyn „Forbes” opublikował listę 100 Najbardziej Godnych Zaufania Firm w Ameryce, umieszczając Nature’s Sunshine/Synergy WorldWide w kategorii „Micro-Cap”.* Według gazety firma znalazła się na tej liście ponieważ: „Stanowi niezwykły przykład otwartości i uczciwości”.

Nature’s Sunshine (NATR) to firma matka oraz cenny partner Synergy WorldWide – obie są jedną z czterech firm w całej kategorii „Farmacja”, które dostały się na tą jakże prestiżową listę „Forbesa”. Z tych czterech firm, Nature's Sunshine/Synergy otrzymały najwyższy wynik AGR (92 na 100)** oraz są jedynym podmiotem na liście „Forbes” zajmującym się sprzedażą bezpośrednią w tym MLM ze wszystkich, które znalazły się w całym rankingu. Ta nagroda udowodniła, że zaangażowanie firm Synergy WorldWide oraz Nature's Sunshine w profesjonalizm nie są hasłami rzucanymi na wiatr:

Radosław BaszyńskiRadosław Baszyński

– Otrzymaliśmy wspaniałe wyróżnienie – powiedział wczoraj dla „Network Magazynu” Radosław Baszyński, dyrektor generalny Synergy WorldWide Polska i Czechy. – Szczególnie cieszy nas fakt, że po raz kolejny Synergy w partnerstwie z Nature’s Sunshine Products może godnie reprezentować całą branżę sprzedaży bezpośredniej. Magazyn „Forbes” publikuje listę „100 Najbardziej Wiarygodnych Firm Amerykańskich”, którą tworzy na podstawie analiz tysięcy dużych spółek amerykańskich przekraczających roczny obrót 250 milionów dolarów. To powód do szczególnej dumy z tego ogromnego wyróżnienia. Nasza firma od lat dba o reputację, co przekłada się to na naszą wiarygodność.  Głosy milionów zadowolonych ludzi w wielu krajach oraz rokroczne wzrosty sprzedaży mówią same za siebie. To, że jesteśmy spółką publiczną (NATR) notowaną na giełdzie Nasdaq w Nowym Jorku sprawia, że każdy może szybko zweryfikować każdą wiadomość o firmie.  Poza tym liczne nagrody, certyfikaty i rankingi potwierdzają naszą solidną pozycję na rynku.  Weźmy dla przykładu ranking prestiżowej, ponad 170-cio letniej firmy Dun&Bradstreet, która przyznała nam najwyższą z możliwych not – notę wiarygodności 5A1. Jesteśmy jedną z nielicznych firm na świecie, która może się poszczycić taką oceną.  Nasze zakłady produkcyjne posiadają certyfikację amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), certyfikację „Dobrych praktyk produkcyjnych” (GMP) oraz certyfikację NSF, potwierdzającą najwyższą jakość w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa publicznego. To wszystko sprawia, że jesteśmy wiarygodnym partnerem do współpracy dla każdego. Wyróżnienie „Forbesa” jest ukoronowaniem długoletniego procesu budowy solidnych fundamentów naszej firmy. Skuteczna i planowa realizacja kolejnych etapów rozwoju międzynarodowej struktury, skutkuje obecnie bardzo silnym rozwojem spółki w wielu krajach. Dziękuję wszystkim dystrybutorom Synergy za ich codzienną pracę oraz wkład jaki wnoszą w budowę naszej organizacji. To dzięki wspólnej pracy tworzymy przyszłość naszą i kolejnych pokoleń zadowolonych konsumentów. W świecie zdominowanym przez informację i nowe technologie, odkrywamy MLM na nowo… Być częścią tej organizacji, to ogromny zaszczyt dla mnie i dla tysięcy dystrybutorów na całym świecie – powiedział Radosław Baszyński.

ReklamaReklama

Aby klasyfikować firmy w oparciu o skalę wiarygodności „Forbes” opiera się na rankingu GMI (Governance Metrics International). GMI bierze pod uwagę 60 różnych czynników z zakresu zarządzania oraz księgowości sądowej. Firmy najbardziej wiarygodne finansowo, z najniższą częstotliwością zdarzeń wysokiego ryzyka oraz te, które posiadają odpowiedni nadzór zarządu – znajdują się zazwyczaj najwyżej w rankingu. Inne czynniki wpływające na poziom w rankingu zawierają m.in. kary za nadmierne rekompensaty wykonawcze, dużą rotację kadry zarządzającej oraz wysoki poziom wynagrodzeń kierownictwa. GMI weryfikuje ponad 8000 publicznie notowanych spółek kwartalnie przypisując ocenę ryzyka. Firmy znajdujące się na liście 100 najlepszych muszą posiadać kapitalizację giełdową na poziomie minimum 250 000 000 dolarów lub więcej. Nie mogą one dokonywać poprawek w dokumentach Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, bez działań wykonawczych SEC i bez korekt materialnych. 

* Micro-Cap – jest to rodzaj firm z niską kapitalizacją giełdową. 
** AGR jest to ocena ryzyka w zarządzaniu i rachunkowości.

Mogą Cię również zainteresować