Flavon Group: Polak Węgier dwa bratanki…

przez Katarzyna Wagner

„Polak Węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki” – to powiedzenie znają prawie wszyscy na Węgrzech i w Polsce. Jak się okazuje Flavonowcy umacniają pamięć o tej historycznej przyjaźni pomiędzy dwoma narodami, której początki sięgają czasów Arpadów.

Flavon Group robi to, bo właśnie z tych dwóch krajów pochodzi najwięcej zakwalifikowanych liderów, którzy razem „walczą” pod flavonowym „sztandarem” o zdrowie i dobrobyt materialny na całym świecie. Nic więc dziwnego, że kiedy założyciel firmy, László Gaál dowiedział się o aukcji dobroczynnej ogłoszonej przez László Sólyoma, od razu zdecydował się wziąć w niej udział. Były prezydent Republiki Węgierskiej przekazał na cele dobroczynne wiele podarków otrzymanych w trakcie swoich wizyt dyplomatycznych. Najwyżej zlicytowany na aukcji przedmiot to bogato zdobiona szabla otrzymana od tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Ta piękna broń należy już do Flavon Group a na jej boku można odczytać wspomniane wcześniej, pięknie cyzelowane przysłowie w języku węgierskim i polskim. Drogą licytacji udało się również nabyć kilka innych, mających szczególną wartość przedmiotów, między innymi kopię kafla piecowego z czasów polsko-węgierskiego króla Władysława III zwanego Warneńczykiem czy posrebrzaną plakietkę z pamiątkowym napisem „25 lat solidarności”. Zebrana na aukcji kwota w wysokości 25 milionów forintów została przeznaczona na Dom Rehabilitacji i Pomocy osobom z chorobami nowotworowymi.

„Mamy nadzieję, że w ramach Klubu Flavon max nadal będziemy mogli umacniać ścisłe związki między naszymi narodami. Podobnie wierzymy, że konsumenci z całej Unii Europejskiej dołączą się do naszego wspólnego celu, który jest następujący: „Zdrowie i Sukces”! – czytamy w informacji prasowej. Wylicytowana szabla jest kopią broni używanej przez powstańców w czasach powstania listopadowego. Jak mówi nowy właściciel broni: „Kupiłbym ją nawet za 5 milionów, jeśli byłaby taka potrzeba”.

Mogą Cię również zainteresować