Forever Living Products. Na pierwszym miejscu ludzie

przez Piotr Hoffmann

Założyciel globalnego, network marketingowego koncernu Forever Living Products – Rex Maughan, pisze do swoich niezależnych przedsiębiorców tak ciekawe, wartościowe listy, że często publikujemy je jako ciekawy przykład profesjonalnego podejścia do biznesu MLM…

Rex MaughanRex Maughan

Jego teksty nie są zwykłym przekazem jakiejś informacji. Zawsze mają w sobie ukryty mocno, głębszy sens. To MLM z bonusowym przekazem. Na pierwszy rzut oka to zwyczajny zlepek kilku słów skumulowanych w pewną myśl, ale kiedy nad każdym takim listem człowiek się odrobinę pochyli i zastanowi, odkryje znacznie szerszy obraz. Zobaczy człowieka. Całe jego wnętrze. Duszę. Jego słowa i pomysły odsłaniają cały jego charakter i postawę. Widać po nich jak na dłoni skąd wziął się ten sukces i dlaczego ich autora miliony ludzi darzy tak wielkim szacunkiem. Widać jego cały tok rozumowania, styl, podejście do swojego dzieła, dziecka czyli firmy i przede wszystkim do ludzi – tych malutkich mróweczek, dzięki którym każda firma MLM jest tym, czym jest.

Ostatnio publikowaliśmy list Rexa Maughana („Facet z klasą”), kiedy nazwał swoich współpracowników niezależnymi przedsiębiorcami („Forever Business Owners”). Teraz przeczytajcie co jeszcze wymyślił, aby każdy w jego firmie czuł się komfortowo…     

„Amerykański biznesmen Harvey Firestone powiedział kiedyś – dopiero, gdy rozwijamy innych, odnosimy trwały sukces. Z dumą mogę powiedzieć, że jest to również jedna z podstawowych zasad, na których opiera się Forever. Od 40 lat wcielacie tę ideę w życie, pomagając ludziom na całym świecie w realizacji marzeń. Z tą samą myślą organizujemy nasze globalne eventy. Dlatego właśnie zwracamy się do naszych GLT i branżowych liderów, by prowadzili dla Was szkolenia i dzielili się swoją filozofią pracy. Zbieramy Was razem, by wspólnie świętować, uczyć się i przeżywać nowe przygody – w ten sposób pragniemy wyrazić nasze uznanie, nagrodzić Was za ciężką, całoroczną pracę i wspierać Wasze dalsze sukcesy. Chwile, gdy odbieraliście czeki Chairman’s Bonus, wzajemnie się dopingowaliście, z pasją mówiliście o budowaniu biznesu i wreszcie, wyśmienicie się razem bawiliście, należą do moich najmilszych wspomnień. Kiedy dowiedziałem się, że część z Was nie mogła uczestniczyć w niektórych naszych zjazdach z powodu ograniczeń wizowych, było mi szalenie przykro.

Poprosiłem zarząd Forever o znalezienie rozwiązania – nie ma mowy, by kogokolwiek z Was miało ominąć wydarzenie, na udział w którym tak ciężko pracował. Musieliśmy znaleźć sposób, by zaradzić tej sytuacji i w specjalny sposób nagrodzić wszystkich, którzy realizują te programy. Serce się kraje, gdy ktoś kwalifikuje się na pasjonujący wyjazd, a potem dowiaduje, że z powodów od niego niezależnych nie może wziąć w nim udziału.

Tak narodziła się idea zjazdu Pattaya Beach Retreat. Zaangażowani liderzy i zarząd Forever zdecydowali, że w tym roku do naszego kalendarza wydarzeń dodamy trzeci globalny event dla wszystkich laureatów Global Rally 2018 w Dallas i Eagle Managers Retreat 2018 w Phoenix, którzy mogą wziąć udziału w tych wydarzeniach z powodu ograniczeń wizowych. Jak łatwo sobie wyobrazić, już zaplanowanie i zorganizowanie dwóch globalnych eventów dla tysięcy FBO jest niezwykle ambitnym przedsięwzięciem. Jednak pomimo ogromu pracy, inwestycji i konieczności szybkiego planowania, bardzo nam zależy na tym, by zrobić wszystko, co w naszej mocy i zagwarantować Wam przeżycia, na jakie zasługujecie.

Dziękuję Wam za wszystko, co robicie i chcę, byście wiedzieli jak bardzo to doceniamy. Jestem przekonany, że umocni Was to jako FBO. Wiem, że Wasz biznes nadal będzie się rozwijał i będziecie pomagali kolejnym ludziom się rozwinąć. Nie ustawajcie w ciężkiej, codziennej pracy, a my nadal będziemy koncentrować się na tym, aby Wasze zaangażowanie było zawsze należycie nagradzane. Forever Yours, Rex Maughan.”

I co o tym myślicie? Czy jesteście w stanie policzyć, ile będzie go kosztowało zorganizowanie takiego dodatkowego eventu? Miliony dolarów. Ot tak. Pstryk. On wie, że w MLM ludzie są najważniejsi. Bez nich nie byłoby biznesu. I tego życzymy każdemu podmiotowi reprezentującemu tą branżę. Powodzenia. 

Mogą Cię również zainteresować