Giganci Biznesu 2011

przez Marek Wyrzychowski

Ruszyła pierwsza edycja konkursu Giganci Biznesu. Inicjatywa ma na celu wyróżnienie firm oraz osób zaangażowanych w rozwój polskiego biznesu, w tym jego promocję w Centralnej i Wschodniej Europie.


Organizatorem konkursu jest firma Telefectiv, specjalizująca się w badaniach rynku i analizach CSI, wydawca magazynu TOP10 Magazine. Nagrody Giganci Biznesu przyznawane są w czterech kategoriach: Osobowość Roku, Najbardziej Przedsiębiorcza Firma, Najbardziej Innowacyjna Firma i Najlepszy Debiut Giełdowy w 2010 roku. W każdej z kategorii nominacje przyznano osobom lub firmom – w większości z najszybciej rozwijających się branż takich jak: energia, przetwórstwo, FMCG, transport, medycyna, farmacja, produkcja oraz telekomunikacja.

Wszystkie nominacje zostały wytypowane w oparciu o badanie przeprowadzone przez Telefectiv Research Services. Wykorzystano w nim również informacje pochodzące z IV edycji raportu Deloitte CE TOP 500. Analizie została poddana działalność firm w okresie od 2009 do końca 2010 roku.

Partnerami wydarzenia są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Polska Rada Biznesu. Wśród patronów medialnych znalazły się takie tytuły jak TOP10 Magazine, Harvard Business Review Polska, Wprost oraz Warsaw Business Journal.

Zwieńczeniem konkursu będzie Gala Giganci Biznesu, która odbędzie się 18 lutego br. w warszawskim hotelu Marriott. Podczas imprezy zostaną wręczone nagrody w postaci statuetek. Otrzymają je ci spośród nominowanych, którzy zdaniem jury w największym stopniu przyczynili się do rozwoju polskiej gospodarki. Podczas gali zostanie przeprowadzona aukcja charytatywna i zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych Fundacji Psychoonkologii Ogród Nadziei i Fundacji Spełnionych Marzeń. Za organizację eventu odpowiada agencja iDream Business Travel.

Mogą Cię również zainteresować