Głucho wszędzie, nudno wszędzie. Co to będzie?

przez Maciej Maciejewski
540 odsłony

Głucho wszędzie, nudno wszędzie. Co to będzie? Polacy lubią stabilizację. Nie znoszą częstych zmian i ogólnie wolą się nudzić.
Znowu bezkarnie i spokojnie rozpanoszą się po naszej krainie rozjuszone fronty, zjednoczone siły, te straszne układy, elity, oligarchowie i łapówkarze.

Znowu bezkarnie i spokojnie rozpanoszą się po naszej krainie rozjuszone fronty, zjednoczone siły, te straszne układy, elity, oligarchowie i łapówkarze. Znów to samo. Nie będzie niestety utęsknionego "Pakietu Kluski" i "jednego okienka", które już prawie widzieliśmy wszyscy, jak wyłaniały się zza 18 letniego zamętu i nieładu gospodarczego. Stanie okoniem rozpoczęta przecież z rozmachem budowa 3 milionów mieszkań i kilku tysięcy kilometrów nowoczesnych autostrad. Skończą się radykalne podwyżki płac w budżetówce.

 

Nie chciałbym być prorokiem, ale chyba powieje straszną nudą. Nuda zawita do najdynamiczniejszych i najbardziej obiektywnych na świecie mediów, które śledzę codziennie, czyli "TV Trwam" i "Radio Maryja". No bo, kogo księża będą zapraszali na rozmowy niedokończone? Przecież nie liberałów, którzy myślą tylko o przedsiębiorcach, biznesmenach i bogaceniu się spauperyzowanego społeczeństwa. "TV Trwam" to jeszcze nic, ale co się teraz stanie ze "Szkłem kontaktowym"? Bez Giertycha, Kurskiego, Cymańskiego i Leppera powieje nudą. To już nie będzie satyra. Tragedia.

Co mi się najbardziej podobało w Polsce w ciągu ostatnich 2 lat? Otóż czuję straszną satysfakcję, kiedy ktoś mnie ściemnia. Uwielbiam, gdy politycy zdają sobie sprawę z faktu, że ludzie są tak tępi, iż można im każdy, nawet najtańszy "kit wcisnąć". Kiedy wszyscy myślą, że czarne jest czarne, ale polityk do kamer i mikrofonu, czyli społeczeństwu prosto w oczy potrafi zełgać jak pies, że to wcale nie tak. To jest sztuka. Bo nikt nam nie udowodni, że czarne jest czarne. A teraz znów będzie nudno.

 

Maciej Maciejewski

Mogą Cię również zainteresować