Herbalife ogłasza zmiany na wyższych szczeblach kierowniczych

przez Maciej Maciejewski

Koncern Herbalife ogłosił nowy plan sukcesji przywództwa. W jego ramach m.in. po 16 latach pracy na emeryturę przechodzi obecny dyrektor operacyjny spółki Mark Schissel. Nowym menadżerem na tym stanowisku zostanie Frank Lamberti.

źródło: Pixabay

Frank Lamberti będzie nadzorował innowacje produktowe i łańcuch dostaw, treści i infrastrukturę cyfrową, analizy dystrybutorów i sprzedaży oraz operacje zaplecza. Dołączył do Herbalife w 2005 roku jako wiceprezes ds. relacji inwestorskich i pełnił wiele funkcji kierowniczych, w tym ostatnio jako prezydent regionalny na terenie obu Ameryk. Wcześniej był wiceprezesem wykonawczym ds. obsługi dystrybutorów i klientów.

Ponadto działająca w systemie MLM firma Herbalife ogłosiła rozszerzenie pola działań dla  Ibi Montesino, wiceprezes i szefowej sztabu oraz powołanie Roba Levy’ego na stanowisko regionalnego prezydenta obu Ameryk.

Rozszerzona rola Ibi Montesino obejmie wszystkie działania związane z dystrybucją w tym sprzedaż, marketing, a także wszystkie aspekty relacji pracowniczych. Do Herbalife dołączyła w 1998 roku jako asystentka, a następnie przeszła do marketingu produktowego. Pełniła różne funkcje, w tym wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu na cały rynek Ameryki Północnej. Obecnie jest wiceprezesem wykonawczym ds. doświadczeń dystrybutorów i klientów.

Rob Levy został mianowany na stanowisko regional president of the Americas i będzie odpowiedzialny za wszystkie funkcje strategiczne, sprzedażowe i marketingowe w całym regionie. Jego nadzór obejmie Amerykę Północną, Amerykę Południową i Środkową, Meksyk i Brazylię. Z 28 letnim stażem w firmie, Levy zarządzał każdym regionem i był kluczowym ekspertem w kwestii ekspansji firmy na wiele rynków. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa wykonawczego ds. światowych dystrybutorów.

Wszyscy trzej dyrektorzy przejmą swoje role od 1 lipca 2023 roku i będą podlegać bezpośrednio Michaelowi Johnsonowi, dyrektorowi generalnemu. – Pracowałem z Frankiem, Ibi i Robem na różnych etapach ich kariery i mam do nich pełne zaufanie. Wiem, że wniosą oni do tych ról mądrość, pasję i ciężką pracę. Jestem dumny i podekscytowany tym, że działam w ich zespole – powiedział CEO Herbalife, Michael Johnson.

Mogą Cię również zainteresować