Herbalife sponsoruje bezpieczne boiska do gry w piłkę nożną

przez Maciej Maciejewski

Fundacja LA Galaxy, US Soccer Foundation i jeden z największych network marketingowych koncernów świata – Herbalife, zobowiązały się do budowy czterech nowych mini boisk na terenie Los Angeles (USA). Projekt ma być zrealizowany do 2026 roku.

źródło: Pixabay

Cztery nowe mini boiska technicznie będą bazowały na dwóch podobnych,  zainstalowanych już na początku tego roku w DeForest Park (Long Beach). LA Galaxy Foundation i US Soccer Foundation wybudowały również takie  mini boisko w Andrew Jackson Elementary School w Santa Ana w 2016 roku w ramach inicjatywy 20-for-20 z Major League Soccer i Southern New Hampshire University.

– LA Galaxy ma zaszczyt kontynuować współpracę z US Soccer Foundation i Herbalife w celu budowy nowych mini boisk w całym Los Angeles do 2026 roku. Boiska te nie tylko zapewniają bezpieczne miejsca do gry w naszych dzielnicach, ale poszerzają nasze wspólne zaangażowanie w promowanie sportu na każdym poziomie, gdy staramy się upowszechniać piłkę nożną w naszych społecznościach – powiedział Tom Braun, starszy wiceprezes LA Galaxy ds. piłki nożnej, operacji biznesowych i rozwoju.

Mini boiska wielkości mniej więcej boiska do koszykówki to małe, specjalnie zaprojektowane, twarde nawierzchnie kortów, idealne do organizowanych programów piłkarskich i meczów towarzyskich. Mini boiska służą jako centra dla społeczności i wykazano, że wzmacniają one ich spójność, zachęcają do aktywności fizycznej i poprawiają poczucie bezpieczeństwa.

– Dzięki temu partnerstwu i naszemu zaangażowaniu w odwdzięczanie się naszym społecznościom możemy wywrzeć trwały wpływ na dzieci, promując ich dobre samopoczucie poprzez pozytywne doświadczenia, które pomagają im wieść najlepsze życie – dodał Humberto Calleja, wiceprezes i dyrektor generalny w Herbalife (Ameryka Północna).

Nowe zobowiązanie jest najnowszym osiągnięciem narodowego ruchu US Soccer Foundation o nazwie It’s Everyone’s Game , mającego na celu zapewnienie zdrowia i budowanie korzyści płynących z piłki nożnej u dzieci w społecznościach zaniedbanych. Do tej pory US Soccer Foundation zainstalowała ponad 600 mini boisk w całych Stanach Zjednoczonych. Celem jest zbudowanie 1000 tego typu obiektów do 2026 roku.

Mogą Cię również zainteresować